Ashtapada V1- Krimpen V2

In de Hoofdklasse van de viertallencompetitie RSB heeft Krimpen V2 een mooie 0,5-3,5 overwinning behaald op Ashtapada V 1.

Peter Glissenaar behaalde een regelmatige overwinning op Paul de Freijtas. Frans Vreugdenhil maakte het zich nog even moeilijk door te verzuimen de witte pion op e4 te veroveren, maar de stelling was zonder die pion nog steeds gewonnen.

Henny Versteeg speelde een vreemde partij. Hij kwam straalgewonnen te staan na de opening. Door lang te rocheren gaf hij zwart kansen op aanval. Die aanval kwam er ook. Toen de kruitdamp was opgetrokken stond Henny twee pionnen achter. Dat was een verloren stelling. Dan maar op de zwarte koning af. Dat lukte wonderwel. Henny probeerde maar remise te maken door eeuwig schaak en dat lukte. Wat hij echter over het hoofd zag was dat dameruil gevolgd door schaak met de loper onmiddellijk uit was. Hij veroverde daarmee de kwaliteit en zijn h-pion promoveert daarna zonder problemen.

Ik zelf won een ge√Įsoleerde d-pion. Daarna brachten twee verbonden vrijpionnen op de damevleugel de beslissing.

Hans van Nieuwenhuizen

teamleider

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *