Charlois Europoort 3 – K2

Onnodige nederlaag van 4,5-3,5 Krimpen 2 tegen Charlois Europoort 3

Helaas heeft Krimpen 2 verzuimd minimaal één matchpunt aan de wedstrijd tegen Charlois Europoort 3 over te houden.

Ik had zelf een goede remise met zwart gemaakt in een vooruit gespeelde wedstrijd tegen Gijsbert Kamerman. Wit bereikte in de opening geen voordeel en de vrede werd snel getekend.

Als eerste was Jan Sluiter klaar met zijn partij. Een degelijke overwinning werd behaald na het veroveren van een pion. Nadat de zware stukken in het dame plus 2 torens eindspel van het bord verdwenen was het pionneneindspel eenvoudig gewonnen. Frits van Duin verwisselde twee zetten in de opening. Daarna kwam hij er niet meer aan te pas en werd kansloos door Cor de Wit naar de slachtbank gevoerd (1,5-1,5).  Bert ten Wolde verziekte de opening en kwam twee pionnen achter te staan. De stelling was hopeloos. Hij ging toen maar zo actief mogelijk spelen en verdubbelde zijn torens op de tweede lijn. Toen hij plotseling met de loper op e3 kon inslaan was het meteen uit. Geen verlies maar de volle winst! Een mooie meevaller. Onmiddellijk daarna blunderde Michel van Cappellen op een vreselijke manier. Na koning f1 kostte een familieschaakje op h2 de witte dame op f3. De stukken konden meteen weer in het doosje (2,5-2,5). Floris Doolaard speelde een in mijn ogen vreemde partij. Met wit had hij al snel een slechte pionnen structuur zonder dat daar nou echt iets tegenover stond. De sterke Henk van de Velde trok ten aanval en besliste daarmee de partij. Joop Huijzer had twee lopers tegen twee paarden. Probleem was dat een van de lopers moeilijk in het spel gebracht kon worden door de aanwezigheid van zwarte pionnen op c3 en d4. Nadat Joop al eerder remise had aangeboden deed zijn tegenstander dat toen er nog twee partijen aan de gang waren. Kees Greevenbosch stond toen goed. Joop weigerde echter de remise doordat hij zag hoe hij de zwarte pionnen in het centrum kon veroveren. Een mooie overwinning en een 3,5-3,5 stand. Invaller Kees Greevenbosch had inmiddels misgegrepen en zijn goede stand werd een toren eindspel met een pion minder. Hij miste een eenvoudige remisewending door een zwarte pion van het bord te nemen. Hij dacht dat nadat beiden met de laatste pion gepromoveerd waren door een schaakje zijn dame verloren zou gaan. Doordat de koning dicht genoeg bij de witte dame stond was dat echter niet het geval. Toen Kees ook nog zijn laatste pion ruilde was het eindspel niet meer te houden.

Een nipte 4,5-3,5 nederlaag voor de onzen.

Hans van Nieuwenhuizen

Charlois Europoort 3   Krimpen 2
Henk van de Velde Floris Doolaard 1 0
Gijbert Kamerman Hans van Nieuwenhuizen ½ ½
Jesus Canedo jr Joop Huijzer 0 1
Cor de Wit Frits van Duin 1 0
Marcel de Bleker  Michel van Cappellen 1 0
Melvin Holwijn Bert ten Wolde 0 1
Marcel Dirks Kees Greevenbosch 1 0
Jeroen Vlasblom Jan Sluiter 0 1
Resultaat

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *