CM-2017-verslag

Zeer geslaagde Chess Memorial

Het derde Chess Memorial toernooi gehouden op zaterdag 30 december was een groot succes. Na de herdenking van de tien overleden schakers in de regio door Angelo Ayala, voorzitter van de Rotterdamse Schaakbond, volgde een spannend snelschaaktoernooi. Met drie favorieten voor de titel, IM Mark Timmermans, FM Joost van Ruitenburg en de winnaar van de vorige twee edities Arie Werksma en een peloton van outsiders ging het negen rondige toernooi van start. Na vijf ronden haalde Mark Timmermans  als enige het volle pond. Joost van Ruitenburg was ver teruggeworpen door een verlies in de eerste en een remise in de tweede ronde. In de derde ronde was Arie Werksma ook een punt kwijtgeraakt, zodat na 5 ronden er al een duidelijke tekening in de strijd was. In ronde zes hield Arne Pols de topfavoriet op remise. De gebroeders Pols, Arne en Wiggert mengde zich volop in de strijd op de eerste plaatsen. Arie Werksma verloor voor de tweede keer en de prolongatie van zijn titel was definitief uit zicht. In de zevende ronde mocht oud-Krimpenaar Dirk Hoogland het proberen tegen Mark. Vrij kansloos verloor Dirk en ook hij werd weer teruggeworpen in de stand. Aan de topborden verschenen nu ook Gosse Romkes (oud-Krimpenaar) en Marcel Glissenaar (speler van SV Krimpen). Marcel Schreur wist Gosse te verslaan waarmee zijn aspiraties op de titel op koud ijs konden. Marcel Glissenaar speelde in de achtste ronde aan bord 1 maar wist het niet droog te houden tegen Mark die daarmee op 7,5 uit 8 kwam. Bij het ingaan van de laatste ronde was Mark echter nog niet zeker van de eindzege. Op de tweede plaats bij het ingaan van de laatste ronde met 6,5 uit 8 stonden Arne Pols en come back kid Joost van Ruitenburg. De indeling van de laatste ronde bracht Joost en Mark tegen elkaar. Mark had dus voldoende aan een remise voor de eindzege en Joost zou bij winst op basis van onderling resultaat de titel binnenhalen. Kortom volop spanning aan het eerste bord met Arne Pols op het vinkentouw. Joost probeerde het punt door laveren binnen te halen. Even na de opening bracht hij vrijwillig zijn koning na f2, mogelijk omdat hij eerder f3 had gespeeld. Zoals hij zelf verklaarde na de partij, “Dan staat hij alvast wat beter voor het eindspel.” Doordat Mark wat teveel op zeker ging spelen om de remise binnen te halen, kreeg Joost zijn gewenste eindspel op het bord. In een paard eindspel veroverde Joost een pion en leek de partij naar winst te voeren. Mark voerde het tempo op en razendsnel werden de zetten op het bord gesmeten. Nu moet u weten dat er niet met digitale klokken gespeeld werd, zodat er geen sprake was van een increment (seconden per zet erbij krijgen). Het oude bekende “door de vlag heen jagen” was de enige kans voor Mark. Joost had nog drie zetten nodig om mat te geven, toen zijn vlag viel. De totale “Joost-come-back” was net niet voltooid en Mark haalde zo de overwinning binnen. Arne Pols deed wat nodig was en boekte een overwinning op Marcel Schroer. Arne veroverde daarmee de tweede plaats en bleef samen met de winnaar Mark ongeslagen, een uitstekende prestatie. Dirk Hoogland werd met Joost van Ruitenburg en Wiggert Pols gedeeld derde, maar op weerstandspunten kreeg hij de derde prijs.

De sfeer tijdens het toernooi was fantastisch. De gezelligheid en het genieten van het schaakspel alsmede het bijpraten met oude bekenden waren de belangrijkste ingrediënten.  Volgend jaar het vierde Chess Memorial maar dan op 29 december.

Peter Glissenaar

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *