CSV 1 – K1 KNSB

Gelukkige overwinning met 3-5

We startten als koploper tegen de hekkensluiter CSV. Met slechts 1 wedstrijdpunt stonden onze buren stijf onderaan. Van krachtverschil was niets te merken, als je halverwege de wedstrijd langs de borden liep. Alleen Harold en Arne stonden beter na de opening en Peter had al remise gemaakt. De rest stond eerder wat minder tot zelfs slechts. Het leek uit te draaien op puntverlies of zelfs erger, een nederlaag. Gelukkig liep het voor de Krimpenaren anders en werd het tij gekeerd.

Arne Pols miste de kans om zijn voordeel te verzilveren. Na een zeer sterk gespeelde opening en middenspel kreeg hij de kans in het eindspel om winnend voordeel te verkrijgen. Na de gemiste kans stond het eindspel nog maar licht beter. Inmiddels had broer Wiggert een mindere stand gered en afgewikkeld naar een gelijkstaand eindspel. Al snel werd tot remise besloten. Kevin kwam aan bord 3 ook in een mindere stelling terecht. Lichte achterstand in ontwikkeling maar vooral het indrukwekkende pionnencentrum van zwart, deed mij het ergste vrezen. Kevin probeerde meer activiteit te verkrijgen voor zijn stukken en dat lukte langzaam maar zeker. Zijn tegenstander aarzelde met het oprukken van het enorme centrum en dat werd hem fataal. Met een aantal nauwkeurige zetten werd de weerstand gebroken en nam Kevin de felicitaties in ontvangst. Floris aan bord 4 kwam ook minder te staan, maar hij wist het tij niet meer te keren. Het bleek de enige nederlaag te zijn deze middag. Harold van Dijk trof aan bord 5 een oude bekende. Nu is dat niet zo bijzonder want de meeste Capellenaren zijn oude bekenden van Harold. Met Ton Dulk als tegenstander was Harold de grote favoriet voor de overwinning. Dat maakte hij volledig waar. De Scandinaviër met Dd6 werd vakkundig gesloopt.  Vaak met tempo kon Harold zijn stukken ontwikkelen en tenslotte werd de in het centrum bivakkerende koning met succes onder vuur genomen. Een recht toe recht aan overwinning. Aan bord 6 had Peter met zwart in een korte partij remise gespeeld. Diederick verloor onverwacht een pion op c4 en moest alle zeilen bijzetten om wat compensatie te verkrijgen. In tijdnood bood zijn tegenstander remise aan. Wat Diederick kon aannemen, omdat op de andere borden de situatie sterk verbeterd was. Het meest dramatische verliep de partij van Marcel Glissenaar aan bord 8. Hij werd door invaller Walter Vermeer weggespeeld in de opening. De Capellenaar verkreeg een winnende aanval, maar wist dit niet direct af te maken. Marcel bleef met een aangetaste koningsstelling zitten en een nederlaag leek onvermijdbaar. Tot er plots wat tegenkansen verschenen, wat Marcel in de tijdnood van zijn tegenstander, goed wist uit te buiten. Nog een mindere zet van wit leverde Marcel zelfs de mogelijkheid om naar een volledig gewonnen eindspel af te wikkelen. Al met al een soort van PSV-overwinning voor Krimpen (3-5). De mindere zijn en in de eindfase toch toeslaan. Zo word je kampioen zeggen ze in het voetbal. Bij het schaken ligt dat m.i. iets anders. De volgende keer is een hoger niveau vereist in de topper tegen Zuid-Limburg 2. Op 16 maart gaat er meer duidelijkheid komen over de kampioenskansen van Krimpen, in de uitwedstrijd tegen de nummer 2 op de ranglijst in het Limburgse Stein.

Peter Glissenaar

Ammerlaan , R. (Richard) 2123 Pols , A.A. (Arne) 2109 z-w ½ – ½
Vermeer , M. (Mark) 2141 Pols , W. (Wiggert) 2113 w-z ½ – ½
Hoornstra , H. (Hans) 2058 Nguyen , K. (Kevin) 2158 z-w 0 – 1
Segers , R. (Reinoud) 2033 Doolaard , F.P. (Floris) 1910 w-z 1 – 0
Dulk , A.J. (Ton) 1954 Dijk van, H. (Harold) 2237 z-w 0 – 1
Bogers , J.P. (Jan Peter) 1965 Glissenaar , P. (Peter) 2074 w-z ½ – ½
Herrewijn , T.P. (Thomas) 1740 Casteleijn , D.J. (Diederick) 2113 z-w ½ – ½
Vermeer , W. (Walter) 1817 Glissenaar , M.B. (Marcel) 1998 w-z 0 – 1
Gemiddelde Rating: 1979 Gemiddelde Rating: 2089 3-5

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *