De IJssel 1 – K1 -RSB

Krimpen 1 handhaaft zich in Hoofdklasse RSB door 2-6 winst op De IJssel 1

Door een 2-6 overwinning op De IJssel 1 heeft Krimpen 1 een plaats in de hoofdklasse voor volgend jaar veilig gesteld. De overwinning is geen moment in gevaar geweest. Na drie kwartier hadden zowel Marcel de Ruiter als Michel van Cappellen een belangrijke pion veroverd op e5. Harold van Dijk bracht ons kort daarna op voorsprong. Weer een typische Harold partij vanuit een voorbereide opening. Nadat wit met b4 de door Harold geofferde pion voorsprong had teruggegeven was zijn stelling onhoudbaar. Floris Doolaard begon na lange rochade een aanval op de koningsvleugel. Zwart rocheerde vervolgens kort en werd snel op de koningsvleugel weggeblazen. Marcel won snel nadat wit de aanval niet voortzette met Pxe6 gevolgd door Lxh6. Het terugtrekken van het witte paard leverde Marcel onmiddellijk veel materiaal op. Michel hield de pion voorsprong en sloot de vijandelijke stukken op. De stelling was daarna voor zwart niet meer te houden. Een riante voorsprong van 0-4 halverwege de avond. Ik stond inmiddels twee pionnen voor en Bert van Brussel stond één pion voor zonder enige compensatie voor de tegenstander. De winst was derhalve een kwestie van tijd. Wiggert Pols viel met wit aan tegen de topscorer van de Hoofdklasse Henk- Jan Evengroen ( op dat moment 4 uit 4). Wiggert moest een stuk geven tegen twee pionnen. Toen de kruiddamp was opgetrokken nadat de angel uit de aanval was gehaald  kon Wiggert opgeven. Ronald Sparreboom had nog een bord vol hout toen hij remise aanbood. Dat voorstel werd geaccepteerd en de winst was binnen (1,5-4,5). Ik won vervolgens in het eindspel nog twee pionnen. Mijn tegenstander zag er toen verder geen heil meer in. Als laatste was Bert nog bezig. Hij stond in het eindspel met paard en vijf tegen paard en vier pionnen gewonnen. Door niet Kc4 maar Ke6 te spelen kreeg hij het nog moeilijk. Terecht ruilde hij het paard toen de mogelijkheid zich voordeed. Hij verzuimde vervolgen met g5 en vervolgens f4 twee pionnen weg te geven en door te lopen met de vrije h-pion. Daarna stond hij zelfs verloren. De tegenstander beoordeelde de stelling verkeerd en bood remise aan. Dat werd door Bert geaccepteerd.

Een regelmatige overwinning met 2-6. Wij zijn met nog één ronde te spelen in elk geval volgend jaar weer Hoofdklasser.

Hans van Nieuwenhuizen

De IJssel 11792K1 RSB1960
1Henk Evergroen2152Wiggert Pols21581-0
2Henk Evergroen1874Harold van Dijk22680- 1
3Frank van der Pavoordt1790Floris Doolaard19280-1
4Gerard van der Wouden1691Marcel de Ruiter18250- 1
5Pim te Lintelo1863Ronald Sparreboom1910½- ½
6Ad de Veld1708Hans van Nieuwenhuizen19560- 1
7Crekis Molenaar1765Michel van Cappellen18330- 1
8Arie Macdaniel1494Bert van Brussel1806½- ½
Resultaat2 – 6

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

2 gedachten over “De IJssel 1 – K1 -RSB”