De Pion 2 – Krimpen 1. 2½-5½ voldoende voor promotie?

Krimpen 1 koploper in klasse 3F

Door een gedegen 5,5-2,5 overwinning op De Pion 2 uit Roosendaal heeft Krimpen  1 de koppositie in de KNSB klasse 3F veroverd. Dit is wel met de kleinst mogelijke marge op de nummer 2 Oegstgeest. We staan gelijk in matchpunten en bordpunten. Volgens het reglement is dan de onderlinge wedstrijd bepalend en die hebben wij gewonnen. Er zijn nog 3 ronden te spelen dus dit belooft een zeer enerverend slot van de competitie te worden.

Het resterende programma:
Krimpen:
19 maart: uit tegen Voorschoten 2
2  april: thuis tegen Rijswijk
23 april: uit tegen LSG 4
Oegstgeest:
19 maart: uit tegen LSG 4
2 april: thuis tegen Sliedrecht
23 april: uit tegen Schaakhuis

Een gelijkwaardig programma voor beide titelkandidaten. Degradatiekandidaat LSG 4 zou wel eens een cruciale rol kunnen spelen in deze eindstrijd. Komende ronde verwacht ik dat Oegstgeest de koppositie weer overneemt met een hoge uitslag tegen LSG 4. Aan ons om dat in de laatste ronde iets beter te doen. U kunt de onzen op 2 april in actie zien tijdens de thuiswedstrijd in Het Facet tegen onze goede vrienden uit Rijswijk.

Dan nu terug naar afgelopen zaterdag 13 februari. Het werd een gedegen wedstrijd van Krimpen 1, geen verliespartijen en 3 overwinningen.
Aan bord 1 speelde uw verslaggever tegen David Du Pont en kon in de opening niet veel bereiken tegen de solide opzet van zwart. Door de kracht van de zet c5 te laat op te merken kwam Peter in de problemen. Met actief tegenspel wist hij de remisehaven te bereiken.
Marcel Glissenaar bereikte de remisehaven via Jericho. Zijn tegenstander Robert Schuermans bleef het maar proberen, maar ook deze Glissenaar wist zich te redden in het eindspel door dit actief te spelen, gevolgd door een nauwkeurige verdediging. Als laatste deze middag eindigde de partij in remise.
Lang daarvoor had Harold van Dijk zijn tegenstander Benny Onrust verslagen. Met tegengestelde rokades was het belangrijk om snel tot aanval te komen en dat deed Harold dan ook. Benny staat bij zijn club bekend als iemand die je 6 keer moet verslaan om het punt binnen te halen, kortom een taaie rakker. Daar had Harold geen boodschap aan, met een pionoffer gevolgd door een kwaliteitsoffer werd de koningsstelling opengelegd. Dan is Harold op zijn best, met een klinkende overwinning als resultaat.
Dolf Meijer speelde aan bord 4 een gedegen opzet en zorgde voor een tijdige ontwikkeling van zijn stukken. Zijn tegenstander dacht daar heel anders over en rukte direct met zijn koningsvleugelpionnen naar voren om de zwarte loper op g6 in te sluiten. Dat plan ging volledig de mist in en deze loper van de witte velden eindigde op d3 gesteund door een pion op c4. Als eerste wist Dolf het punt binnen te brengen via een onweerstaanbare tegenaanval.
Alexander had het zwaar aan bord 5 tegen Marc Naalden. Non verbaal was te zien dat Alexander niet tevreden was over het verloop van de partij en zijn stelling. Na een grote afruil bleef er een pionneneindspel over waar hij moest zien te overleven met een dubbelpion. Ook de beperkte bedenktijd ging een rol meespelen. Alexander haalde de 40 zetten en bood opgelucht remise aan. Dat was helaas een blunder. Hij vergat te overleggen met de teamleider in de veronderstelling dat het geforceerd remise was. Maar tot zijn gruwel liet Harold onmiddellijk zien dat de stelling gewonnen was voor de Krimpenaar. Een gevalletje van de verste vrijpion in een pionneneindspel. Denk dat Alexander dat nooit meer vergeet. Ook was het een typisch geval van de 41e zet, of te wel de eerste zet na de tijdcontrole. Al heel vaak blijken er dan fouten gemaakt te worden; algemeen advies voor alle schakers neem meer tijd voor je 41e zet.
Wiggert Pols speelde met zwart een moeilijke manoeuvreer partij tegen Ted van Eck. Vanuit een mindere stand wist hij zich naar een gunstig staand eindspel te spelen. Het werd een concours hippique met 4 paarden en een stel pionnen. Wiggert leek de partij in zijn voordeel te beslissen door een betere centralisatie van zijn koning en twee oprukkende pionnen. Helaas wist van Eck een paard te offeren tegen een van deze pionnen en toen ook de laatste pion werd afgeruild bleef er niets anders over dan in remise te berusten.
Broer Arne wist de weg te vinden in een complexe stelling met de zware stukken nog op het bord. Zijn tegenstander wist zetherhaling af te dwingen, waar we tevreden mee konden zijn want dit was het halfje wat de overwinning veilig stelde.
Tenslotte Bart aan het staartbord. Met zwart ving hij wit op en bracht zijn loperpaar in stelling tegen de koning. Al vrij snel werd zijn overwicht beslissend en kon hij een overwinning bijschrijven. Een gedegen overwinning met stabiliteit van de youngsters. Frank de Boer kan dan klagen over jeugdige wisselvalligheid in zijn ploeg, daar zie ik niets van in Krimpen 1. Zal medekomen doordat Krimpen aanvallender en actratiever speelt dan Ajax, wat mogelijk een gevolg is van de goede sfeer in het team. Het wordt de komende rondes nog erg spannend, maar we hebben vertrouwen in een goede afloop.

Peter Glissenaar

Bord De Pion 2 1951 Krimpen 1 2061 2.5 – 5.5
1 David du Du Pont 2050 Peter Glissenaar 2102 0.5 – 0.5
2 Robert Schuermans 2035 Marcel Glissenaar 2042 0.5 – 0.5
3 Benny Onrust 2023 Harold van Dijk 2310 0 – 1
4 Carlo Rens 1995 Dolf Meijer 2183 0 – 1
5 Marc Naalden 1878 Alexander Janse 1998 0.5 – 0.5
6 Ted van Eck 1908 Wiggert Pols 1965 0.5 – 0.5
7 René van den Broek 1887 Arne Pols 1956 0.5 – 0.5
8 Frank Lambregts 1835 Bart Dubbeldam 1934 0 – 1
  Klasse 3F       Mp Bp 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1. Krimpen aan den IJssel 10 29½ x 4½ 5½ . . 3 5½ 5½ 5½ .
2. Oegstgeest '80     10 29½ 3½ x . 5½ 5 . 5 5½ 5 .
3. Sliedrecht       7 26 2½ . x 5 3½ 5 . . 6 4
4. Voorschoten 2     6 25½ . 2½ 3 x . 5 7 3½ . 4½
5. Rijswijk        6 25 . 3 4½ . x 4½ . 6 3½ 3½
6. Schaakhuis       5 24 5 . 3 3 3½ x 4 . . 5½
7. De Pion 2       5 19½ 2½ 3 . 1 . 4 x 4½ 4½ .
8. D4           4 20½ 2½ 2½ . 4½ 2 . 3½ x . 5½
9. DD 2          4 20 2½ 3 2 . 4½ . 3½ . x 4½
10. LSG 4         3 20½ . . 4 3½ 4½ 2½ . 2½ 3½ x

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Een gedachte over “De Pion 2 – Krimpen 1. 2½-5½ voldoende voor promotie?”