De Waagtoren – K1

Verdiend gelijkspel tegen titelkandidaat

Zaterdag 25 november bond Krimpen 1 in Alkmaar de strijd aan tegen De Waagtoren. Op papier een sterkere tegenstander die de ambitie heeft om kampioen te worden in de klasse 2C.  Deze middag liet ons vlaggenschip zien mee te kunnen met de topteams en boekte een verdiend gelijkspel. Er heeft volgens mij zelfs een kleine overwinning in gezeten. Zeker de openingsfase verliep goed voor de Krimpenaren. Als eerste boekte Lucas Nguyen een overwinning aan bord 8. In een partij met tegengestelde rokade bleek Lucas de stelling het beste te behandelen. De witte stelling stortte snel in, zodat er een vroege voorsprong op het bord stond. Pas na de eerste tijdcontrole kwamen er wat meer partijen tot een beslissing. In tijdnood kon Wiggert Pols aan bord 1 de enige ontsnapping niet vinden en werd mat gezet. Het was een ingewikkelde partij waarbij wit (Wiggert) een pion had geofferd om met het loperpaar tegenspel te verkrijgen. Na nog een stukoffer om een witte pion op c7 te verkrijgen stond het bord in vuur en vlam. Helaas vond zijn tegenstander de brandblusser en wist hem dus mat te zetten. Aan bord 2 werd Dolf Meijer geconfronteerd met een tegensstander die zich uitermate goed had voorbereid. Ook de variant die Dolf speelde zat in de voorbereiding, zodat zijn klok na 15 zetten de beginstand nog aangaf (men krijgt er 30 seconden per zet bij, dus de zuivere denktijd was 7,5 minuut). De zwarte stelling was toen al niet goed meer. Toch leek het tij te keren en zwart was terug in de partij. Een slechte voortzetting kostte Dolf dan toch de partij. Aan bord 3 troffen de (op papier) beide sterkste schakers elkaar. Harold besloot om de partij scherp op te zetten met een pionoffer. Ergens heeft hij mogelijk iets laten liggen, want optisch stond hij erg actief. Na wat afwikkelingen kwam er een voor zwart beter toreneindspel op het bord. Gelukkig was dat niet genoeg om te winnen en vrij eenvoudig bereikte Harold de remisehaven. Inmiddels had Marcel Glissenaar aan bord 5 ook een remise gescoord. Na een rustige opening trachtte hij met wat duw-en trekwerk voordeel te bereiken. Vlak voor het einde leek hij wat te bereiken, maar dat viel helaas tegen, met remise als logisch resultaat. Diederick Casteleijn speelde een rommelige partij aan bord 7. Vanaf het begin speelde beiden spelers vrij onorthodox met een onoverzichtelijke stelling als gevolg. Ergens heeft Diederick het laten liggen en een nederlaag was onvermijdelijk. Met een tussenstand van 4-2 achter waren alleen Arne Pols  en teamleider Peter Glissenaar nog in de race.  Aan bord 4 streed Peter Glissenaar tegen Maaike Keetman, de topscoorder van de Waagtoren. Al vroeg in de opening wist Peter zich los te werken en kon de zwarte velden in de witte stelling verzwakken.  De witte koning stond daardoor veel zwakker dan de zwarte en dat wist hij uit te buiten. Met 2 pionnen voor werd overgeschakeld naar een ongelijk lopereindspel. Dit gaf een aantal teamgenoten van Maaike ten onrechte de hoop op remise. De stelling was en bleef gewonnen, wat even later tot 4-3 leidde. Arne diende nu zijn pion voordeel in winst om te zetten om het gelijkspel binnen te halen. Dat deed hij zeer bekwaam. Zijn tegenstander dacht nog een uitval te doen naar zijn koning, maar met een fraai (schijn)offer van de dame op h1 dwong hij promotie af, waarna mat onvermijdelijk was. Koel en nauwkeurig afgemaakt! Zo handhaven we ons op de 3e plaats in klasse 2C en houden we De Waagtoren achter ons. De volgende ronde op 16 december nemen we het thuis op tegen de nieuwe koploper Voorschoten; DD verloor verrassend van LSG 3.

Peter Glissenaar

WordPress Tables Plugin

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *