DSC Delft 1 – Krimpen 1

Overtuigende overwinning Krimpen 1

Het lijkt een nipte overwinning, maar de in realiteit is de overwinning deze middag op DSC geen moment in gevaar geweest. Na een uur spelen liep Frans Cuijpers langs alle borden en concludeerde dat we op geen enkel bord minder stonden en op een aantal al beter.  De grote overwinning kwam er niet maar 5,5 punt is ook genoeg. Hiermee staan we op 50% na 5 wedstrijden en hebben we een goede stap gezet naar handhaving in de 1e klasse. Helaas ging niet alles van het leien dakje. Marcel Glissenaar kreeg met zwart een pionnencentrum d4-e5 te bestrijden. Hij kwam niet tot het thematische f6 en probeerde via spel op de damevleugel zich los te werken. Wit zette al zijn stukken klaar voor een koningsaanval, lopers op b1 en c1, beide paarden op de koningsvleugel en de opmars van de h-pion. Dat alles was te veel om nog op te vangen en de koningsaanval sloeg door. Ook broer Peter verloor, maar wel nadat hij een goede stelling had opgebouwd. Of zoals Rini Kuijf het verwoordde: “Je staat niet slecht voor je leeftijd”. Voor de goed verstaander dat was een compliment. Helaas greep hij op het moment, dat zijn drukstelling compleet was, mis en verloor een pion. Het dubbelloper eindspel werd goed door zijn tegenstander uitgespeeld. Waar ging het nog meer mis? Bij Frans, die in het begin van de middag nog zo positief was. Heb de partij niet zo goed kunnen volgen, maar Frans leek goed uit de opening te komen. Het eindspel waar hij twee pionnen voor een stuk had, bleek niet te houden.  Rini Kuijf besloot nadat hij met zwart een betere stelling had opgebouwd te testen of Joost Michielse toch voor de winst wilde gaan. Zijn remise aanbod werd aanvaard. Hierdoor werd de hoogste ratinghouder van DSC (2388) spelend met wit, geneutraliseerd. Floris Doolaard speelde aan bord 8 met zwart tegen Richard Oranje, die volgens Harold van wild spel houdt; als er maar complicaties zijn. Daarom was de dame ruil al vroeg inde partij geen probleem. Even leek Floris onder druk te staan door het witte loperpaar op c4 en b4. Hij wist zich goed te verdedigen en het remise aanbod werd aanvaard. Diederick had steeds het initiatief in de partij. Zijn g-pion rukte op naar g5 en zette wat druk op de zwarte stelling. Het resterende toreneindspel stond materieel beter voor Diederick, maar zwart had actief tegenspel met een gecentraliseerde koning.  Het remise aanbod van Diederick kwam op een strategisch moment. Zwart kon niet weigeren, want hij was de enige die nog kon verliezen, remise was het maximale. Hierdoor was de zege in de wedstrijd binnen, gezien de stand met nog alleen Arne in een volledig gewonnen stelling. Vier Krimpenaren boekten deze middag een overwinning en nog zeer overtuigend ook! Kevin Nguyen aan bord 6 kwam goed uit de opening en wist zijn tegenstander met een geïsoleerde dubbelpion op te zadelen. Een van deze pionnen werd veroverd en ook hier kwam een dubbel lopereindspel met een pion plus op het bord, maar nu in Krimpens voordeel. Kevin schoof het onberispelijk uit. Naast hem speelde Wiggert Pols een modelpartij tegen ex-Krimpenaar Joost van Ruitenburg. Gedegen onderzoek van de gebroeders Pols en Harold in deze opening leverde het idee van dit pionoffer op. In de partij stond het paard van Joost op een ander veld, maar het bleek nog steeds een sterk idee. Wiggert hield een pluspion over, wellicht nog niet helemaal gewonnen, maar zeer kansrijk. Joost kon de pion terug veroveren, maar daar had Wiggert op geanticipeerd. Een zeer goede overwinning was het gevolg, klasse! Ook Harold speelde aan bord 2 een dijk van een partij. Met zwart kwam hij wederom goed uit de opening. Hij hield de witte koning onder opoffering van materiaal lang in het centrum. Tenslotte kwam het tot een eindspel waar Harold meer dan voldoende compensatie had voor de kwaliteit. Een vrije d-pion wandelde door naar d2 en bracht de beslissing. Tenslotte bord 1, waar Arne Pols aan de bak moest. Kan beter zeggen dat zijn tegenstander Gert Legemaat aan de bak moest, want Arne speelde weer zijn solide, maar o zo gevaarlijke opzet met wit. Vlak na het middenspel bood Legemaat remise aan. Arne vond terecht dat hij wat beter stond en speelde door. Zijn moed werd beloond en het klassieke loper tegen paard eindspel met 2 pionnen meer werd overtuigend uitgeschoven. Hiermee was de overwinning een feit en zetten we een grote stap richting klasse behoud. We kunnen stellen dat Krimpen 1 de verrassing in de 1e klasse is!

Helaas was er ook een moment van grote zorg tijdens de wedstrijd. Wedstrijdleider Andre Osinga werd onwel en lag op de grond. Twee spelers van Krimpen, Kevin en Diederick bekommerden zich om Andre. Door alle consternatie werd besloten om tijdelijk de wedstrijd te stoppen. Toen bleek dat het weer wat beter ging met Andre en nadat het ambulancepersoneel een check up had verricht, konden we weer verder spelen. Het was al bekend dat Andre gezondheidsproblemen kent, wij wensen hem dan ook een spoedig herstel en sterkte in deze moeilijke tijd!

Peter Glissenaar

DSC Delft 1Krimpen 1
1Gert Legemaat2221Arne Pols21680 – 1
2Matthieu Freeke2353Harold van Dijk22700 – 1
3Dennis Ruijgrok2271Frans Cuipers24151 – 0
4Joost Michielse2388Rini Kuif2353½ – ½
5Joost van Ruitenburg2303Wiggert Pols21540 – 1
6Marijn den Hartog2123Kevin Nguyen21090 – 1
7Rob Voogt2071Diederick Casteleijn2057½ – ½
8Richard Oranje1989Floris Doolaard2010½ – ½
9Ivar de Hoogt2099Peter Glissenaar20571 – 0
10Kim Meulenbroek2140Marcel Glissenaar19921 – 0
Resultaat4½-5½
Zie ook KNSB

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *