Erasmus V1 – Krimpen V1

Eerste overwinning Krimpen V1

De eerste overwinning van Krimpen V1 deze competitie is een 1,5-2,5 overwinning in de uitwedstrijd tegen Erasmus V1.

Invaller Joop Elderhorst liet in een mindere stelling een volle toren in staan. De stukken konden meteen in het doosje.

Ikzelf kreeg even later een loper cadeau. Enige zetten later gaf de tegenstander op en was de stand weer in evenwicht.

Invaller Arthur Rongen had in de gaten dat Frans Vreugdenhil waarschijnlijk ging winnen en bood in overleg met de teamleider remise aan. Aangezien de tegenstander nog maar 5 minuten had en Arthur nog 21 minuten werd de remise geaccepteerd in een stelling die nog alle kanten op kon. Frans had de gehele partij jacht gemaakt op de vijandelijke koning. Zwart verdedigde de stelling goed, maar kon pionverlies niet vermijden. Frans  schoof het eindspel van lopers van gelijke kleur met twee tegen één pion keurig uit. De eerste overwinning was een feit en met drie punten uit drie duels doen wij weer mee.

Hans van Nieuwenhuizen

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *