Invallers Krimpen V1 onderuit tegen Charlois V1

Krimpen V1 heeft het niet kunnen bolwerken tegen Charlois Europoort V1. Er werd met 2,5- 1,5 verloren. Toch hebben wij een goede wedstrijd gespeeld. Ik was zelf als eerste klaar. Met zwart wist ik een kansrijk eindspel te bereiken met een actieve toren. De partij werd net niet gewonnen door secuur verdedigen door Melvin Holwijn. Remko Moerkerken trof  met zwart weer dezelfde tegenstander als vorig jaar. Toen hield hij het 10 zetten vol tegen Cor de Wit. Nu duurde de partij veel langer maar Remko werd toch kansloos van het bord geschoven. Een mataanval bracht de beslissing. Hans Ranft hield heel lang veel stukken op het bord. Hij had wel twee pionnen meer, maar een onaantastbaar paard op d3 zorgde er voor dat de toren op a1 en de loper op c1 niet aan het spel konden deelnemen. Toen de tijdnoodfase aanbrak werd tot een puntendeling besloten. De aanval van Samuel Lopes sloeg niet door. Na dameruil resteerde een dubbel toreneindspel met beiden vier pionnen. Doordat Lendert den Ouden  te veel risico nam belandde Samuel uiteindelijk met toren en pion tegen toren in een eindspel dat niet meer te winnen was.

Drie remises en een nederlaag is helaas niet genoeg voor de matchpunten. Onze vier invallers hebben zich echter kranig geweerd.

Hans van Nieuwenhuizen

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *