K1 – De Wijker Toren

Ongelukkige nederlaag voor Krimpen 1

Zaterdag 7 april leed Krimpen 1 tegen De Wijker Toren een onnodige nederlaag. Dat rating niet alles bepalend is, werd deze middag weer eens duidelijk.

Onze tegenstanders verschenen een klein half uur te laat door een file. Of is men dan toch te laat vertrokken en heeft men dan geen marge ingebouwd? Dat blijft waarschijnlijk altijd een lastige vraag. Slechts 10 minuten na binnenkomst van de laatkomers, stonden we al met 1-0 achter. Wedstrijdleider Remko Moerkerken kon niets anders doen dan Marcel Glissenaar een reglementaire nul toekennen voor het aflaten gaan van zijn telefoon, die hij nog bij zich droeg. Het was een alarm om zijn medicijnen in te nemen. Nu had hij vergeten dit te melden bij de wedstrijdleider en nog belangrijker hij droeg de telefoon nog bij zich. Het reglement is duidelijk en dus kon Remko niets anders. Sneu voor Marcel en Krimpen 1. Wiggert Pols bracht vlak na de opening een stelling op het bord waar zetherhaling het hoogst haalbare was. Een terechte remise. Aan bord 4 speelde de beide teamleiders tegen elkaar. De Krimpense teamleider boekte een snelle overwinning, slechts 18 zetten.  De Wijkenaar was gedwongen om een iets minder stelling te accepteren. In plaats daarvan koos hij een variant die leidde naar stukverlies, wat direct leidde tot opgave. Hiermee was de reglementaire nul weggewerkt en stonden we weer gelijk. De Wijker Toren had twee spelers die normaal in de straat van het team spelen aan bord 1 en 2 gezet. Daar zaten onze kanonnen Harold en Dolf, stiekem rekenende ik op 2 overwinningen. Daar tegenover stond dat twee van de sterkste spelers aan bord 7 en 8 hadden plaatsgenomen.  Lucas kon het aan bord 8 niet bolwerken en verloor. Hij heeft toch wel zijn kansen op remise gehad, maar kon deze niet verzilveren. Diederick Casteleijn speelde aan bord 7 tegen de Wijkenaar met de hoogste rating (2220). Na de opening was het nog niet geheel duidelijk wie er nu beter stond. Dat beeld werd wel duidelijk toen de witte koning in het centrum kwam vast te zitten. Wit ging voor kwaliteit winst maar overzag dat zijn dame niet meer kon terugkeren naar het eigen kamp.  Inderdaad werd de witte dame gevangen en besloot Schoehuijs de koning om te leggen. Helaas was er aan bord 1 ook een nederlaag van de speler met de hoogste rating maar dat was wel een Krimpenaar. Harold van Dijk had met zwart spelend een goede stelling opgebouwd. Ergens heeft hij te veel materiaal geofferd, want zijn aanval op de witte koning sloeg niet door. Vrij eenvoudig raapte wit het materiaal op en dwong Harold tot opgave.  Cruciaal voor de eindstand werd nu de partij van Arne Pols aan bord 6. Hij stond na de opening positioneel erg goed en won daardoor een pion. Wel moest hij voorzichtig zijn, want zijn koning stond niet veilig. De ervaren Bart-Piet Mulder vond verwikkelingen die het lastiger maakte voor Arne. Helaas greep Arne mis door zijn toren naar c1 te spelen in plaats van d1. De pion op d4 had wat extra ondersteuning nodig. Nu werd de pion geslagen en bleef een waarschijnlijk verloren stelling over. Dit was de beslissing in de wedstrijd, want hiermee kwam De Wijker Toren op het benodigde 4,5 punt. Dat Dolf wel zou gaan winnen aan bord 2 was mij al snel duidelijk. De eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat het nog best spannend was in  beider tijdnood. Maar met vaste hand wist Dolf de zege veilig binnen te brengen. Een onnodig nederlaag die ons gelukkig niet meer in degradatiegevaar brengt. Door de uitslagen onderin wist Krimpen het behoud van het 2eklasse-schap veilig te stellen.

SV Krimpen a/d IJssel               De Wijker Toren

1.Harold van Dijk (2256)           Bastiaan Veltkamp (2113)                    0-1

2.Dolf Meijer (2215)                Cas Kok (2100)                                     1-0

3.Wiggert Pols (2087)              Thomas Broek (2184)                           ½-½

4.Peter Glissenaar (2116)         Jimmy van Zutphen (2170)                   1-0

5.Marcel Glissenaar (2009)       Richard Schelvis (2086)                        0-1 R

6.Arne Pols (2048)                   Bart-Piet Mulder (2162)                       0-1

7.Diederick Casteleijn (2003)    Erik Schoehuijs (2220)                         1-0

8.Lucas Nguyen (1886)             Rick Duijker (2186)                              0-1

De stand in klasse 2C geeft aan dat Voorschoten en DD in de laatste ronde tegen elkaar strijden om het kampioenschap en dat LSG 3 praktisch gedegradeerd is. Alleen een overwinning op ons in de laatste ronde en een gelijkspel tussen Het Witte Paard (SvG) 2 en Schaakmat Westland zou nog een redding zijn. Deze laatste twee maken onderling uit wie er in de 2eklasse blijft.

1 Voorschoten 14 44                    
2 DD 13 35.5                    
3 De Wijker Toren 9 35                    
4 Rokado 9 34.5                    
5 VAS 7 30.5                    
6 Krimpen aan den IJssel 7 30.5                    
7 De Waagtoren 7 29                    
8 Schaakmat Westland 5 26                    
9 HWP Sas van Gent 2 5 25                    
10 LSG 3 4 30

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *