K1-KNSB – Vianen/DVP 1

Collectieve off day Krimpen 1

Afgelopen zaterdag 2 november vond de eerste thuiswedstrijd van alle vier de KNSB-teams plaats. Een volle speelzaal en een echte schaaksfeer kon de spelers van onze vlaggenschip helaas niet tot grote daden brengen op het schaakbord. Het werd een zeer forse nederlaag met 1½-8½. Een off day van bijna alle spelers liet ons kansloos tegen de sterk opgekomen tegenstander, Vianen/DVP. Onze twee kanonnen Rini Kuijf en Frans Cuijpers speelden aan de topborden. Rini begreep dat het wel eens een lastige middag kon worden en ging dan ook vol voor de winst. Na de opening, een scherp gambiet, stonden zijn stukken prachtig en leek er een beslissende aanval tegen de in het centrum verblijvende witte koning te volgen. Helaas miste Rini de beslissende klap en zijn compensatie verdween als sneeuw voor de zon. Het materiele voordeel van wit gaf toen de doorslag. Frans Cuijpers speelde tegen een gambiet, waarvan de theorie vele bladzijdes beslaat. Het ging ergens ernstig fout en Frans werd van het bord gecombineerd. Aan bord 3 trof Harold van Dijk GM Berelowitsch (rating 2524). Na de opening had Harold voordeel bereikt, wat in de 2e fase van de partij verdween. In een ongeveer gelijke stand vergaloppeerde Harold zich en overzag wat tactische wendingen (meestal zijn specialiteit) en moest opgeven. Arne Pols speelde zijn favoriete opzet en leek zijn sterke tegenstander onder controle te houden. Helaas mondde zijn stelling uit in een slecht eindspel, wat vakkundig door zijn tegenstander werd uitgeschoven. Ook broer Wiggert leek goed op weg. Hij vermeed remise gezien de stand in de wedstrijd en zoals zo vaak loopt dat slecht af. Kevin mist wat ritme en wist met wit niet veel te bereiken. Het werd een partij laveren en verdedigen. Tenslotte stortte zijn stelling in en wist zwart op de damevleugel binnen te komen en materiaal te veroveren. Kevin bleef het ook nu stug proberen, maar moest na 5½ uur spelen toch de koning omleggen. Aan bord 7 uw verslaggever en teamleider. Helaas gaf ik het slechte voorbeeld door een zet uit een andere variant, dan die op het bord, te spelen. Wat overbleef was een kansloze stelling. Het speelde voor wit vanzelf en de nederlaag was snel een feit. Dat waren dus zeven nederlagen aan de eerste zeven borden! De staart zou deze middag de eer redden, leek het. Diederick speelde een complexe partij waarbij zijn koningsaanval beslissend leek te worden. Na wat tactische verwikkelingen werd tot remise besloten in een stelling, die niet zo goed voor Diederick meer was. Marcel Glissenaar stond steeds minimaal gelijk en wellicht iets beter, wat zijn tegenstander deed verzuchten “Wanneer gaat hij nou eens volgens zijn rating spelen”. Zijn tegenstander wist niet dat Marcel vele jaren een veel hogere rating heeft gehad en nog steeds goed uit de hoek kan komen. Maar ook Marcel ging grof in de fout en verloor een stuk en dus de partij. Slechts een remise aan de eerste 9 borden. Floris zorgde ervoor dat het geen complete afgang werd voor Krimpen. Hij scoorde een overtuigende overwinning tegen de teamleider van de tegenstander. Floris was de enige Krimpenaar in het eerste, die deze middag niet alleen een goede opening, maar ook een middenspel en eindspel zonder grote fouten speelde.

Komende ronde wacht de uitwedstrijd tegen Voorschoten, dat wordt wederom een zware pot.

Peter Glissenaar

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Show Buttons
Hide Buttons