K1-KNSB – DUBBELSCHAAK 97

Overtuigende overwinning Krimpen 1

Zaterdag 3 november won ons eerste team van Dubbelschaak ’97.  De 5½ -2½ overwinning had eigenlijk hoger uit moeten vallen. Onze tegenstanders speelden met 2 invallers, terwijl bij Krimpen 1 Joop Huijzer deze dag meespeelde in plaats van Krimpen 2. De tegenstander van Krimpen 2, Waalwijk, werd deze week geconfronteerd met een sterfgeval en een crematie op deze zaterdagmiddag. De wedstrijd van Krimpen 2 werd daardoor uitgesteld tot een nader te bepalen tijdstip.

Helaas ging Joop in een gewonnen stelling door zijn vlag. Tot mijn afgrijzen zag ik dit gebeuren; zijn tegenstander had met nog 5 zetten te gaan tot de tijdcontrole ongeveer 30 seconden op de klok en Joop ruim 2 minuten. Joop aan zet, maar er kwam geen zet meer. Twee minuten verstreken zonder een reactie van Joop, vlag gevallen en een verschrikkelijk onnodige nederlaag was het resultaat. Gelukkig bleef het bij die ene nederlaag voor Krimpen. Inmiddels had Arne een solide remise geboekt en ook teamleider Peter Glissenaar was remise overeengekomen. Marcel Glissenaar had toen al een overtuigende overwinning geboekt op Hans Heijstek. Al snel met zwart een gelijke stelling bereikt en daarna de druk steeds verder opvoeren. Het was niet het spel van Heijstek waar Marcel en ook ik (het bord er naast) last van hadden. De heer Heijstek heeft een zeer hinderlijke zenuwtrek (?) en beweegt onophoudelijk zijn beide handen, gepaard gaan met getik op de tafel. Ook zijn eetgeluiden waren opmerkelijk te noemen. Hij zal er wel niets aan kunnen doen, maar het is als tegenstander zeer storend. Gelukkig had dit geen invloed op het resultaat. Met een 2-2 tussenstand leek het nog spannend te worden, maar op alle andere borden had Krimpen een duidelijk overwicht. Kevin speelde dit keer aan bord 1 en trof daar een invaller met een veel lagere rating (ruim 370 punten). Claassen speelde solide en bereikte een dubbel toren eindspel met een pion minder. Doordat deze pion werd aangevallen door beide torens diende Kevin deze pion met zijn beide torens te verdedigen. In principe een remise stelling. Maar juist in het eindspel komt het verschil in rating en sterkte tot uiting. Met creatief spel wist Kevin zijn beide torens te activeren en zo de witte koning te bedreigen. Dit leidde zelfs tot ondekbaar mat toen wit even niet oplette. Harold van Dijk had ondertussen aan bord 4 zijn tegenstander helemaal ingesnoerd. In wanhoop offerde zijn tegenstander nog de kwaliteit, maar moest enkele zetten later toch de koning omleggen. Tussenstand 4-2 voor met Diederick en Wiggert nog in de strijd. Diederick had een zeer gevaarlijke aanval op de witte koning ingezet. In de tijdnoodfase speelde hij niet erg nauwkeurig, maar zijn stelling bleef gewonnen. Na dameruil bleef een gewonnen eindspel over wat hij rustig naar de overwinning bracht. Wiggert was als laatste in de strijd. Na de opening verscheen er een witte vrijpion op d5. De vraag was of deze pion zwak of sterk was. Zelf dacht ik dat Wiggert wat onder druk stond, maar toen ik even later aan zijn bord kwam, was de pion door hem veroverd. Met allebei twee torens en een dame op het bord, bood de witspeler remise aan. Wiggert besloot na overleg om door te spelen en te proberen de extra pion ten gelde te maken. Beide torens verdwenen van het bord en er bleef een dame eindspel met een vrijpion voor Wiggert over. Helaas stond zijn koning niet veilig voor eeuwig schaak. Toen Wiggert zijn dame niet actief genoeg kon plaatsen, kreeg zijn tegenstander de mogelijkheid om een reeks onophoudelijke schaakjes te geven en moest hij in remise berusten. Al met al goed geprobeerd! Met deze uitslag staan we gedeeld op de eerste t/m vierde plaats (derde op bordpunten). Volgende ronde is al over 3 weken op 24 november uit tegen Rokado, waar we nog een appeltje mee te schillen hebben!

Peter Glissenaar

Krimpen aan den IJssel Dubbelschaak ’97
Nguyen , K. (Kevin) 2135 Claassen , D. (Diederik) 1762 z-w 1 – 0
Pols , A.A. (Arne) 2016 Jansen , G.A. (Guido) 2139 w-z ½ – ½
Pols , W. (Wiggert) 2134 Lange de, J. (Job) 2202 z-w ½ – ½
Dijk van, H. (Harold) 2201 Meijden van der, M.C.M. (Martien) 1992 w-z 1 – 0
Casteleijn , D.J. (Diederick) 2027 Meurs van, R. (Rob) 2083 z-w 1 – 0
Glissenaar , P. (Peter) 2104 Burg , B. (Brent) 2125 w-z ½ – ½
Glissenaar , M.B. (Marcel) 1985 Heijstek , H. (Hans) 1843 z-w 1 – 0
Huijzer , J. (Joop) 1943 Lankveld van, W.L.M. (Wil) 1950 w-z 0 – 1
Gemiddelde Rating: 2068 Gemiddelde Rating: 2012 5½-2½

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *