K1-KNSB – Eindhoven

Overwinning op Eindhoven houdt kampioensaspiraties levend!

Door een nipte overwinning 4,5-3,5 op Eindhoven kan Krimpen 1 op zaterdag 11 mei kampioen worden in de 2eklasse KNSB. We hebben het in eigen hand, want een overwinning in Limburg op ’t Pionneke is voldoende!

Gelukkig voor ons bleek de sterkste speler van Eindhoven een toernooi in IJsland te spelen. Aan onze kant miste we Floris en Lucas nam zijn plaats in. Het werd een wedstrijd met wisselende kansen. Mooie stellingen werden verprutst en slechte posities omgezet in voordelige stellingen door een truc. Harold leek aan bord 1 vanuit de opening te gaan winnen. Wit werd geheel teruggedrukt en onze kopman stond fantastisch. Op een of andere manier wist wit zoveel tegenstand te bieden, dat Harold de winst niet vond en in een mindere positie belandde. Met 2 pionnen minder was het eindspel met zware stukken niet meer te redden. Een ongelukkige nederlaag. Kevin had zijn dag niet aan bord 2. Na een solide opening werd hij toch langzaam maar zeker meer onder druk gezet. Zijn tegenstander wikkelde dit nauwkeurig af naar de overwinning.  Inmiddels had Diederick aan bord 6 de zege binnengehaald. Zijn beide paarden drongen de zwarte stelling in en met enkele krachtige sprongen dwong hij zwart tot overgave. Aan bord 5 had men toen al de strijd gestaakt. Met zwart had ik de angel uit de witte opzet gehaald en een gelijke stand bereikt. Het zou de enige remise blijken te zijn deze middag. Mijn tegenstander Jan Vosselman kon zich herinneren dat wij “voor de oorlog” nog tegen elkaar gespeeld hadden, toen hij nog bij Charlois Europoort speelde. Dat kon ik me niet meer herinneren; ”we worden oud, papa”. Arne Pols speelde wellicht de beste partij van de dag.  In een gestroomlijnde partij gaf hij zijn tegenstander geen enkele kans. Een voordelige stand werd omgezet in winnend eindspel. Zwart werd zo klem gezet dat hij geen vin kon verroeren, het einde kwam dan ook snel. Arne beleeft een geweldig seizoen en heeft zich ontpopt als een van de drijvende krachten van Krimpen 1. Aan bord 7 had Marcel Glissenaar een goede stand opgebouwd. Helaas kon hij niet het juiste plan vinden en beging in een inmiddels slechtere stand een grote fout, die het einde versnelde. Met alleen Lucas en Wiggert in de strijd moesten beide partijen gewonnen worden om de zege binnen te halen.  Lucas heeft goed gestaan vanuit de opening, maar belandde in een slecht eindspel. Een truc leverde hem een stuk tegen 3 pionnen op en het eindspel leek nog een lastige technische klus te worden. Het vormde voor onze youngster geen enkel probleem en met vaste hand werd de zo broodnodige overwinning binnengehaald. Een fantastische rentree voor Lucas! De last op de schouders van Wiggert was dus groot. Hij diende zijn eindspel te winnen. Na de opening leek hij in een verloren stelling terecht te komen, zo werd het door de omstanders ingeschat. Na de partij wist zijn tegenstander mij te vertellen dat het allemaal nog bekend was en dat hij pas bij de zet Kg7 op zichzelf was aangewezen. Hij had toen 2 paarden tegen een toren. Wiggert wist een van de twee paarden te veroveren en kon toen aan een winstplan gaan werken. Zijn tegenstander wist nog dame te halen op a8, maar door een schaak op h1 ging die verloren en dat besliste de wedstrijd. Door deze overwinning hebben we het kampioenschap voor het grijpen. Op 11 mei dient het in Roermond te gebeuren. Van degradatiekandidaat na het verlies in de 1eronde tegen Dordrecht naar kampioenskandidaat voor de laatste ronde!

 

Peter Glissenaar

WordPress Tables Plugin

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *