K1-RSB-beker – De Pionier

Krimpen een ronde verder in de RSB Beker

Donderdagavond 10 januari gingen Michel, Arne, Wiggert en Diederick op weg naar Hellevoetsluis voor de bekerwedstrijd tegen De Pionier. Vooraf hadden we ingeschat dat dit best een lastige wedstrijd zou kunnen worden. De Pionier heeft twee sterke spelers in het team. Ze kozen dus ook voor een kleine tactische wijziging. De twee sterke spelers namen plaats op bord 2 en 3 met de opdracht om te winnen, en de andere twee zwakkere spelers probeerden een halfje te pakken. Althans, zo interpreteerde in de strategie van De Pionier. Wij traden aan in onze gebruikelijk opstelling met Wiggert op bord 1, Arne op bord 2, Diederick op bord 3 en Michel op bord 4. In de auto spraken we over onze strategie; eigenlijk was deze hetzelfde als onze tegenstander. Wiggert en Arne gaan voor de winst, en Diederick en Michel kunnen een rustige remise pakken :). Het liep toch iets anders. Zelf was ik als eerste klaar. Ik overzag een eenvoudige tussenzet en verloor een stuk. Ik had daarvoor nog wel wat compensatie over de witte velden richting de koning, maar mede door tijdsdruk (20 seconden vs 40 minuten voor mijn tegenstander) kon ik geen vuist meer maken. Ondertussen had Arne remise gespeeld tegen Ricardo Klepke op bord 2. Arne ‘claimde’ remise doordat er drie keer dezelfde stelling was ontstaan. Een mooie remise die we goed konden gebruiken. Toch leek het even niet goed te gaan. Wiggert had het initiatief maar zijn tegenstander speelde goed en wist te voorkomen dat Wiggert zijn voordeel makkelijk kon uitbuiten. Michel stond een pion achter, aanvankelijk zonder duidelijke tegenkansen. Maar toen zijn tegenstander iets teveel wilde op de damevleugel kon Michel actief worden met de zware stukken. Dit leidde tot de winst omdat Michel gebruik kon maken van de zwakke onderste rij in combinatie met matdreigingen. Ondertussen wist Wiggert door een paar mooie tussenzetten naar een gewonnen toreneindspel met een pion meer af te wikkelen. Toen het eindspel T + T + 2 pionnen op het bord kwam gaf zijn tegenstander op en wonnen we de wedstrijd. Aan het begin van de avond zag het er een beetje moeilijk uit, maar uiteindelijk counterden we en gaan we door naar de kwartfinale van de RSB Beker.

Diederick Casteleijn

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *