K1 – Venlo 1

Goed debuut van Krimpen 1 in klasse 1B

Eigenlijk had ik het kopje voor dit stukje al klaar. Op dat moment was de stand in de wedstrijd 3-5 voor Krimpen en leek een overwinning er aan te komen. De tekst was “Zo doen wij dat!”. Helaas ging het in de laatste 2 partijen mis en werd het nog 5-5, waarmee Venlo met een blauw oog ontsnapte.

Vooraf had ik getekend voor 5-5, maar nu achteraf vind ik dat we een kans op de overwinning hebben gemist. Als eerste was uw verslaggever klaar met zijn partij. Een goede opzet met wit leek een sterke aanval in te leiden. Wellicht was het agressieve Pg5 een zet te vroeg, gezien het verloop. Eenmaal in de aanval met een stukoffer was er geen weg terug. Helaas was er geen winnende voorzetting en moest ik genoegen nemen met eeuwig schaak. Daarna waren het drie andere Krimpenaren die losgingen. Rini Kuijf scoorde een zeer overtuigende overwinning. Tegen het London systeem speelde hij een opzet die ik ook van de wereldkampioen Carlsen heb gezien. Al vrij snel bleek het paardenpaar van Rini veel sterker dan die van zijn tegenstander. De partij eindigde zelfs met mat; een lekkere binnenkomer voor onze nieuwe teamlid. Ook Diederick Casteleijn kon met een koningsaanval de partij beslissen. Terwijl zijn tegenstander alles gooide op een aanval op de damevleugel, bracht Diederick zijn stukken in stelling tegen de witte koning. Nadat wit een pion op a7 met zijn toren had veroverd, stak er aan de andere kant van het bord een storm op, die razendsnel de partij beëindigde. Daarna boekte ook Arne Pols tegen een sterke tegenstander een overtuigende overwinning. Als Arne met wit speelt moeten zijn tegenstanders op hun hoede zijn. Spelers met een rating 100 of 200 punten hoger worden zo van het bord geslagen. Ook nu wist Arne een onnauwkeurigheid af te straffen en een duo witte pionnen marcheerde door tot b7 en c7. Zoiets overleef je niet en al snel daarna gaf zwart op. Met een tussenstand van 0,5-3,5 moest Harold van Dijk zijn partij opgeven. Een zure nederlaag want Harold had met zwart een winnende stelling opgebouwd. Hij dacht met een stukoffer de zaak te beslissen. Helaas had hij in zijn berekening iets gemist en stond meteen verloren met het stuk achter. Jammer, deze partij had de beslissing kunnen zijn, want Frans Cuijpers bekroonde zijn aanval over de h-lijn met het volle punt. Frans speelde een interessante, complexe partij. Na afloop gaf hij zelf aan dat het allemaal niet zo duidelijk was. Ik vond het in ieder geval overtuigend en ook voor hem een goed begin als nieuwe speler in Krimpen 1.  Floris Doolaard met zwart aan bord 10 stond al snel na de opening volledig gelijk. Het was een vrij dode remisestelling. Wellicht was Floris wat in slaap gesust want hij kreeg toch nog wat obstakels te overwinnen. Gelukkig speelde hij de eindfase nauwkeurig en wist de remise binnen te halen. Tussenstand 2-5 voor Krimpen, wat een weelde! Marcel Glissenaar was in een moeilijke stand terecht gekomen. Mogelijk was hij iets te passief in de eindfase en had tegenspel tegen de koning de partij nog kunnen redden. Nu was de eindfase kansloos en dat bracht Venlo weer terug in de wedstrijd. Met nog 2 partijen aan de gang leek de overwinning bijna binnen. Kevin Nguyen had een slechte openingsfase ternauwernood overleefd. Hij wist in zijn eigen tijdnoodfase de zaak aardig te compliceren en stond zelfs weer gelijk met goed uitzicht op een remise. Helaas verknalde hij de stelling in 1 zet en was het onmogelijk om weer terug te komen in de partij. Hij zette de strijd nog wel door en eindigde als laatste zijn partij. Toen was ook de strijd van Wiggert Pols tegen GM Orlov net beëindigd. Wiggert had een stelling met wat ruimte voordeel opgebouwd. In de afwikkeling naar het eindspel verloor hij een pion, maar dat leek geen probleem wat het was een dubbelpion met alle pionnen op een vleugel. Orlov met toren en loper en Wiggert met toren en paard. Helaas kwamen de witte toren en paard te passief te staan in de verdediging. Toen bleek waarom Orlov een grootmeester is. Met uitstekend laveerwerk bracht hij de overwinning binnen. Jammer voor Wiggert het heeft er echt ingezeten, een resultaat tegen een GM. Volgende keer beter.

Al met al toch een goede start van de competitie voor Krimpen 1. Dat geeft vertrouwen voor de komende wedstrijden. Volgende ronde thuis op 2 november tegen Vianen/DVP.

Peter Glissenaar

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *