K2-Charlois Europoort 4

Krimpen 2 haalt met 5,5-2,5 uit tegen Charlois Europoort 4

Wie bij aanvang van de competitie had gezegd dat ons tweede team na de fraaie promotie naar de hoogste regionen van de RSB gedeeld bovenaan zou staan na drie speelronden was niet serieus genomen. Niets is echter minder waar. Gedeeld koploper!

Tegen Charlois Europoort 4 zag het er aanvankelijk niet naar uit dat het zo’n ruime zege zou worden. De kansen keerden echter naarmate de avond verstreek. Daar was Jan Sluiter voor een groot gedeelte debet aan. Hij stond geruime tijd twee pionnen achter. Hij speelde alles op de aanval en drong via de witte velden met succes de zwarte stelling binnen. Inmiddels hadden schrijver dezes en Bert ten Wolde al beiden een halfje op het scorebord laten bijtekenen. Ik speelde met zwart tegen de hoogste ratinghouder van CE en Bert had op papier ook een van de betere spelers. Michel van Cappellen speelde een interessante partij. Hij offerde een toren voor een mooie aanval. Deze sloeg net niet door en hij moest in remise berusten door eeuwig schaak. Zo ook Joop Huijzer. Nadat hij het middenspel wat onzorgvuldig behandelde bleef een pionneneindspel met beiden een dame over. Joop bleef de vijandelijke koning maar schaak geven zodat ook hier het punt werd gedeeld. Frits van Duin speelde een solide partij waarbij het evenwicht niet echt verbroken werd. Ook hier een deling van het punt. Overwinningen waren er nog voor Remko Moerkerken en Floris Doolaard. Floris zette de stelling met wit weer agressief op. Pas tegen het eindspel wist hij een pion te veroveren waarna de zwarte stelling instortte. Remko stond na de opening volgens mij slecht. In het middenspel repareerde hij de stelling door een dameruil. Daarna had hij de kansen en veroverde een kwaliteit. De rest was techniek.

Al met al een verdiende overwinning zonder dat er één nederlaag werd geleden.

Hans van Nieuwenhuizen

Krimpen 2 Charlois Europoort 4
F. van Duin E. Smits ½ ½
F. Doolaard J. Geene 1 0
H. van Nieuwenhuizen A. Osinga ½ ½
M. van Cappellen L. Gevorkjan ½ ½
J. Huizer A. van der Graaf ½ ½
B. ter Wolde O. de Heit ½ ½
R. Moerkerken Z. Yang Fan 1 0
J. Sluiter A. Kamman 1 0
Resultaat  

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *