KO verslag ronde 5

Krimpen Open 5e ronde

In de 5e ronde in het Krimpen Open speelden beide koplopers tegen elkaar. Julian van Overdam en Harold van Dijk waren de enigen uit het veld met 4 overwinningen, dus de koppositie in de tussenstand stond op het spel. Het werd een spannende strijd waarbij Harold op het beslissende moment dieper calculeerde dan Julian. Hij hield hier een pion meer en een goede positie aan over. De kersverse RSB-kampioen liet de overwinning niet meer in gevaar komen en wist het toreneindspel overtuigend tot winst te voeren. GM Alexandre Dgebuadze bleef op het vinkentouw door zijn overwinning op Niels Meinster. Niels werd met vaste hand naar de nederlaag gespeeld. Overvallend is de rustige stijl van Alexandre, geen grote risico’s en gedegen spel vormen de basis. Hij stond slechts een halfje af door het opnemen van een bye. In de volgende ronde staat dus de kraker tussen Alexandre en Harold op het programma. Julian heeft gezelschap gekregen op de 3e plek in de ranglijst van Alan Bakija.  Met een rating van 1604 is dat een grote verrassing, waarbij wel opgemerkt moet worden dat er 2 reglementaire punten bij zijn totaal van 4 uit 5 zitten. De jongeling mag de volgende ronde aan de bak en kan dan zijn talent weer tonen. Opvallend was ook de remise van Gert Timmerman tegen Meinte Smink. Gert had steeds wat meer druk op de zwarte stelling maar wist niet echt tot groot voordeel te komen. Het eindspel van lopen tegen paard had een optisch licht voordeel voor de paard partij, in dit geval Gert. De inschatting was dat het wel remise zou zijn. Gert besloot de zaak te forceren en moest nog opletten om niet in verliesgevaar te komen. Het werd dus remise en dat is een geweldig resultaat voor Meinte; het rating ravijn was toch ruim 350 punten! Floris Doolaard en Bas Muntslag brachten een enorm aantal zetten theorie op het bord waarna werd besloten tot remise. Er is dus lichte tekening in de strijd gekomen. Harold van Dijk aan kop, gevolgd door Alexandre Dgebuadze.  Julian van Overdam en Alan Bakija op de 3e plaats met 4 uit 5. Gevolgd door een peloton van 13 spelers met 3,5 uit 5. Volgende ronde op 10 februari.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *