KO verslag ronde 6

In de 6e ronde van het Krimpen Open stond de partij van koploper FM Harold van Dijk (5 uit 5) en GM Alexandre Dgebuadze (4,5 uit 5) op het programma. Harold bleef trouw aan zijn stijl en ging vol voor de winst.  Het werd een scherpe strijd en een gevecht tussen het loperpaar en een paardenspan. Harold was de pikeur en besloot een kwaliteit te offeren om de zwarte koning aan te vallen. Dat het complex was, bleek wel uit het tijdgebruik van Alexandre. Maar met nog luttele minuten op de klok was het witte initiatief opgevangen en werd de witte koning zelf onder vuur genomen. Er kwam een abrupt einde aan de partij toen Harold een zet miste. Bij de meest taaie verdediging was de stelling toch verloren, want de vrije zwarte a pion zou de strijd wel beslist hebben. Kortom een goede poging van Harold die helaas strandde. Hiermee is Alexander de enige ongeslagen deelnemer en staat hij alleen aan kop met 5,5 uit 6. FM Julian van Overdam wees het jonge Krimpense talent Alan Bakija eenvoudig terug en deelt nu met Harold van Dijk de 2e en 3e plaats.  Gert Timmerman had de nodige moeite met Ronald Sparreboom. Na de opening stond Gert duidelijk minder. Ronald besloot de stelling te openen en dat leek een goed plan tegen de nog in het centrum verblijvende koning. Gert pakte wel een pion mee en kon zijn stelling consolideren. Op het moment dat Ronald dacht zijn pion terug te winnen met een combinatie, speelde Gert een tussenzet die direct de partij besliste.  Thijs Roorda wist ook tot winst te komen tegen Michiel de Ruiter. Ook het Krimpens onderonsje tussen Kevin Nguyen en Hans Ranft werd gewonnen door de rating favoriet, zijnde Kevin.  Diederick Casteleijn stond een groot deel van de partij minder tegen Meinte Smink. Deze partij ging tot het gaatje en eindigde als laatste deze ronde. Nadat Meinte een stuk had gegeven om zijn vrije c pion op te laten rukken leek de partij remise te lopen. Diederick wist de pion echter te stoppen en kreeg het betere van het spel. Beide spelers leefde op hun increment toen de partij in de beslissende fase kwam. Tenslotte verdwenen alle pionnen van het bord en hielden beiden een toren over. Helaas voor Meinte had Diederick een paard en een loper extra overgehouden aan de slagwisseling. Het was geen probleem meer voor Diederick om dit in winst om te zetten. Bij het achtervolgende peloton van spelers sloot zich ook een dame aan, Kiri Arnold. Zij versloeg op overtuigende wijze routinier Andrzej Pietrow. Dit jonge talent, getraind door Harold van Dijk, maakt grote sprongen en is een belofte voor de toekomst. Cor de Wit heeft een lange avond geprobeerd om Floris Doolaard er onder te krijgen. In het resterende toreneindspel hield Cor een pion extra over. Alle winstpogingen werden door Floris opgevangen en wederom wist hij een minder staand toreneindspel te verdedigen. Hij wordt zo langzamerhand een expert hierin!

Op de ranglijst na de 6e ronde zien we dan ook 1 koploper, 2 spelers op plek 2 en 3 gevolgd door een groep van 5 spelers op 4,5 uit 6. Met nog 11 spelers met 4 uit 6 op het vinkentouw kan er nog van alles gebeuren de komende 3 rondes. Ronde 7 op maandag 9 maart.

Peter Glissenaar

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *