Krimpen 1 -Messemaker 2

Krimpen wint derby van Messemaker 1847 na een spannende wedstrijd.
Zaterdeag 8 oktober speelde Krimpen 1 tegen de reserves van Messemaker 1847. Aan bord 1 trof Harold van Dijk een oud speler van Krimpen, Erich Karstan. Het was vele jaren geleden dat we Erich gezien hadden. De jaren gaan tellen maar Erich heeft nog steeds een zeer degelijke stijl van schaken. Ook nu wist hij met wit een gelijke stelling op te bouwen. Het was wel de vraag of zijn vrije d-pion nu sterk of zwak was. Het evenwicht werd verbroken na een onnauwkeurige actie van Erich en onze kopman Harold weet wel raad met zulke kansen. Het eindspel werd onberispelijk naar Krimpense winst gevoerd.  Marcel Glissenaar speelde aan bord 5 met een pion minder, maar had actief stukkenspel daarvoor als compensatie. De dubbele d-pion werd omsingeld en even later terugveroverd. Het eindspel leverde na zijn kwaliteitsoffer tegen een pion de verwachte remise op.  Peter Glissenaar wist aan bord 2 zijn tegenstander voor veel problemen te stellen.  Een onverwachte uitval van het paard naar f6 bracht een damewinst tegen een loper en toren op. Zijn tegenstanderkoos niet de meest taaie voortzetting en Peter wist 2 pionnen buit te maken. Het eindspel was een technische kwestie die geen echte problemen meer opleverden. Zo kwamen we op een 2,5-0,5 voorsprong en leek een grote overwinning in het verschiet. Helaas werd ik na een klein half uuranalyseren met mijn tegenstander verrast door een nieuwe tussenstand 3-3. Er was iets grondig misgegaan! Bart Dubbeldam speelde een puike opening en wist een stuk tegen 2 pionnen te winnen. Hij dacht met een bepaalde zet dameruil te forceren en zo zijn materiele voordeel te benutten. Zijntegenstander had een verrassende riposte en kreeg een sterke tegenaanval. Die was lastig te pareren en al snel was het volle punt voor Messemaker. Arne Pols wist Kees Brinkers aan bord 7 niet te vloeren. Met zwart is hij niet in gevaar geweest maar of er meer ingezeten heeft, kon ik niet constateren. Aan bord 8 maakte de 12-jarige Lucas Nguyen zijn debuut. Nog niet zo lang geleden speelde zijn oudere broer Kevin voor Krimpen 1, die speelt nu in de Meesterklasse voor Patena Rotterdam. Lucas wist het voordeel van 2 stukken tegen een toren en 1 pion te verkrijgen. Destelling bleek echter zeer gecompliceerd en tenslotte wist zijn tegenstander gebruik te maken van de zwakke positie van zijn koning. Helaas een nederlaag voor Lucas bij zijn debuut; echter toonde hij met zijn spel aan dat het slechts wat tijd vergt voordat de overwinningen zullen volgen. Met Wiggert aan bord 3 en Alexander aan bord 6 in de strijd werd het hoogtepunt bereikt. Alexander had een hele middag verdedigen achter de rug en leek het onderspit te gaan delven. In een dubbeltoreneindspel stond hij zeer passief en leek te gaan verliezen. Wiggert had op dat moment een eindspel loper tegen paard waarbij de d-pion van wit zwak zou kunnen worden. Kortom, op dat moment dacht ik dat 4-4 nog het hoogst haalbare was. Ook nu was er weer een verrassende wending maar nu in het voordeel van Krimpen. Wiggert wist zijn partij tegen Frans Bottenberg te winnen door naar een gewonnen pionneneindspel over te schakelen. De d-pion werd gewonnen wat Frans tot overgave dwong. Met een 4-3 tussenstand kwam het dus aan op bord 6. Bernard Evergroen, de tegenstander van Alexander, had overzien dat zijn opgerukte koning in een matnet terecht kwam en om mat te voorkomen moest hij een volle toren geven. Met 2 torens en 1 pion tegen 1 toren en 3 verbonden vrijpionnen leek het nog spannend te worden na wat laveren vanAlexander met zijn 2 torens. Tenslotte besloot hij zijn vrije a-pion te laten oprukken. De grote Fischer zei het al: “Push the pawns!” De zwarte vrijpionnen waren niet gevaarlijk en Alexander wist deommekeer in de wedstrijd te bewerkstelligen. Een staaltje verdedigen en volhouden van Alexander ook al sta je slecht!
Zo kwam de zwaar bevochten 5-3 overwinning op het bord. Slechts 3 teams hebben hun beide eerste wedstrijden gewonnen, Schaakhuis, Souburg en Krimpen. De volgende wedstrijd is tegenVoorschoten 2 die de competitie slecht zijn gestart met twee nederlagen. Van onderschatting kan geen sprake zijn want vorig seizoen hebben we het kampioenschap verloren door gelijk te spelen tegen deze tegenstander.

Krimpen- Messemaker 1847  2:     5-3

1.Harold van Dijk – Erich Karstan   1-0

2.Peter Glissenaar – Jan Cheung   1-0

3.Wiggert Pols – Frans Bottenberg   1-0

4.Bart Dubbeldam – Wouter Schonwotter 0-1

5.Marcel Glissenaar – Leen de Jong   0,5-0,5

6.Alexander Janse – Bernard Evengroen  1 – 0

7.Arne Pols – Kees Brinkers   0,5 – 0,5

8.Lucas Nguyen – Frank Michielen   0-1

Peter Glissenaar

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *