Krimpen 1 – Sliedrecht 1

Kampioenschap Krimpen 1 binnen handbereik!

Door een eenvoudige overwinning op Sliedrecht (6-2) en de overwinning van onze schaakvrienden uit Rijswijk op naaste concurrent Souburg, komt het kampioenschap in klasse 3F wel erg dichtbij. Afgelopen zaterdag speelde we in de Tuyter (zaal 12) de derby tegen Sliedrecht. Zij traden niet in hun sterkste formatie aan en dat zorgde voor een probleemloze middag voor Krimpen. Aan bord 1 veroverde Dolf Meijer binnen 10 zetten een pion. Wanhopig probeerde Wim Hokken compensatie voor de pion te vinden, maar Dolf wist met een reeks nauwkeurige zetten veel stukken af te ruilen. Hierdoor bleef een eindspel over, waar beiden beschikten over een dame en een loper met een pluspion voor Dolf.  De lopers van dezelfde kleur zorgden ervoor dat de remisekansen voor Hokken nihil waren. Keurig schoof Dolf het eindspel naar een mooie overwinning. Aan bord 2 speelden beide teamleiders, met het verschil dat Jerry van Rekom niet een vaste speler is van het eerste team. In het verleden hadden wij weleens de degens gekruist en diende ik op te boksen tegen De Leeuw, de opening die in Sliedrecht is uitgevonden en uitgewerkt. Ik wilde Jerry op onbekend terrein hebben dus ik week op 2e zet al af van gebruikelijke paden. Op de 13e zet miste ik de kans om met Dc4+ te voorkomen dat er een zwarte dame op veld e6 kwam te staan. Daarna was de stelling volledig in evenwicht en het remise aanbod op de 16e zet nam ik aan, omdat ik geen goed plan kon bedenken. Toch een tegenvaller gezien het verschil in rating, ruim 200 punten. Hoe anders was dat aan bord 3 waar Harold van Dijk speelde tegen Peter van den Bergh. Harold speelde een gedegen openingsopzet, die enigszins passief lijkt. Dit nodigt wit uit om agressief te reageren, maar dat is juist wat Harold graag ziet. Hij kon via een aantal tactische wendingen een sterke counter opzetten. De zwarte paarden sprongen in het centrum rond en zorgde voor een niet meer te stoppen aanval op de witte koning die op c1 bivakkeerde. Een krachtige, mooie overwinning.  Aan bord 4 speelde Wiggert Pols tegen Robert van Rekom (de zoon van de teamleider) een opvallende partij. Van de eerste 10 zetten speelde Wiggert 9 (!) pionzetten en slechts 1 zet met een stuk. Dat wordt in het algemeen sterk afgeraden als je leert schaken, maar in deze opening zorgde het voor een behoorlijke grip op de zwarte stelling. De Sliedrechtenaar kon maar op 1 manier de pionnenketen breken en speelde dat ook. Hierna ontstonden grote verwikkelingen, die de partij complex maakte. Op een gegeven moment had zwart 3 verbonden vrijpionnen, die gevaarlijk dreigde op te rukken op de damevleugel.  Wiggert had een stuk meer en was in de aanval op de zwarte koning. Robert verzette zich heftig ondanks zijn nijpende tijdnood. Wiggert bleef kalm en calculeerde de verwikkelingen goed en wist de zwarte koning neer te halen. Zijn broer Arne had aan bord 5 een moeilijke middag tegen Niels Mijnster.  Met zwart stond hij lange tijd minder en Niels wikkelde af naar een eindspel van 2 torens tegen een dame, waarbij de torenpartij nog beschikte over een vrije b-pion. Arne ging op zoek naar eeuwig schaak, maar had de hulp van Niels nodig om dit te bereiken. Hij pakte de zwarte f pion met de verkeerde toren en gaf Arne zo de gelegenheid om remise te maken. Bart Dubbeldam vocht tegen de Aljechin verdediging van Tobias Dekker. De strijd in de opening ging gelijk op, maar Bart wist de beslissing te forceren door eerder te zijn met de koningsaanval dan zijn tegenstander. Marcel Glissenaar speelde tegen het talent Jorik Klein. Helaas maakte Marcel naar eigen zeggen dezelfde fout, die hij in een eerdere partij ook al had gemaakt. Dit betekende al vroeg pionverlies en ondanks lang verzet (deze partij was als laatste klaar) kwam de overwinning van Jorik niet meer in gevaar. Onze junior Lucas Nguyen aan bord 8 blijkt zijn draai helemaal gevonden te hebben in het eerste team. Hij wist Andrew Mensing te overspelen, nadat die niet alert genoeg had gereageerd in de opening. De zwarte koning werd naar het midden van het bord gejaagd, alwaar hij zijn Waterloo vond. Al met al een vrij simpele 6-2 overwinning.

We hebben nu 4 punten voorsprong op Souburg en Schaakhuis. Wat betekent dat we op 1 april uit tegen Landau Axel, genoeg hebben aan een gelijkspel om definitief het kampioenschap binnen te halen.  Er gaan net zoveel supporters mee naar deze uitwedstrijd als spelers. Een belangrijk voordeel voor deze schaakhooligans is het etentje in de Viskeete te Yerseke, wat na de wedstrijd gepland staat. Dat zou wel eens een kampioensfeestje kunnen zijn!

Peter Glissenaar

Krimpen aan den IJssel – Sliedrecht                          6 – 2
1. Meijer,D.N.(Dolf) – Hokken,W.(Wim)                   1 – 0
2. Glissenaar,P.(Peter) – Rekom van,J.(Jerry)           ½ – ½
3. Dijk van,H.(Harold) – Bergh van den,P.M.(Peter) 1 – 0
4. Pols,W.(Wiggert) – Rekom van,R.(Robert)           1 – 0
5. Pols,A.A.(Arne) – Mijnster,C.M.(Niels)                  ½ – ½
6. Dubbeldam,B.(Bart) – Dekker,T.(Tobias)              1 – 0
7. Glissenaar,M.B.(Marcel) – Klein,J.A.(Jorik)           0 – 1
8. Nguyen,L.D.H.(Lucas) – Mensing,A.(Andrew)       1 – 0

Zie ook KNSB klasse 3F
Zie ook een tweetal foto’s!

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Een gedachte over “Krimpen 1 – Sliedrecht 1”