Krimpen 2 – Sliedrecht 3 5.5-2.5

Krimpen 2 deelt Sliedrecht 3 genadeklap toe.

Sliedrecht 3 is niet in geslaagd in hun poging om te winnen in de laatste twee rondes van RSB-klasse 1B. Krimpen 2 was hiervoor simpelweg een maatje te groot. De mannen van Sliedrecht zullen zich vanuit de tweede klasse volgend jaar weer proberen terug te vechten.
Wij van Krimpen zijn geen moment in gevaar geweest. Pieter aan bord 4 won al snel, doordat zijn tegenstander verzuimde te “rocheren” (onze senior gebruikt nog de oude uitspraak voor rokade) De Sliedrechtse koning in het midden zorgde voor de beslissing.
Hans wist al snel de Spaanse loper van de hoogst genoteerde opponent te verschalken, waarna wit zich meestal geen illusies meer hoeft te maken. Onze zwartspeler noteerde later een veilig halfje.
Zelf had ik het wel moeilijk tegen een vleugelgambiet, waar ik wel duidelijk het plan van de tegenstander inzag, maar tot een oplossing van de problemen kon ik niet komen. Veel tegestribbelen deed me nog in een eindspel belanden, maar ook daar kreeg ik geen kans om het tij te keren.
Rick aan bord 8 had liever helemaal niet gespeeld, door zijn vierkante ogen van het uren turen naar het computerscherm bij het schrijven van zijn scriptie. Ik kon op korte termijn geen vervanger regelen en gelukkig was het bord en zijn stukken net zo vierkant als de ogen van Rick en behield hij het overzicht en noteerde een vol punt.
Diederick wist een strategisch voordeel in bekende stelling mooi uit te spelen tot de winst. Niet alleen tactisch haalt hij dus zijn punten binnen voor de ploeg.
Henk aan bord 1 met zwart verschafte zich een goede stelling, met tijdsvoordeel. Joop grapte na afloop dat hij zich zorgen maakte aangezien Henk juist vaak wint uit slechte stelling in tijdsnood. Henk won, hoewel hij na afloop steen en been klaagde waarom hij zo hoog en ook nog met zwart moest spelen. Als dat het ergste is met zo’n topscore!
Joop won naar eigen zeggen doordat zijn tegenstander rare zetten deed en hijzelf gewoon normale. Ja zo kan iedereen wel winnen, natuurlijk.
Michel had een mooie veelbelovende stelling met oprukkende pionnen, maar hij verloor ergens een toren en kon dit niet meer repareren.

In de laatste ronde zullen wij proberen met ruime cijfers te winnen van Barendrecht in een poging nog op een 3e of liefst 2e plek te eindigen. Sha Mata 1 – Dordrecht 2 dat eerder gespeeld wordt is daar ook bepalend bij.
Met een schuin oog kijken wij naar klasse 1A, wie beste nummer twee wordt.

Jan Sluiter, teamleider K2

jan

 

 

Bord Krimpen 2 1899 Sliedrecht 3 1726 5.5-2.5
1 Henk Greevenbosch 1939 Joost Stoker 1743 1 – 0
2 Diederick Casteleijn 1904 Martijn Stoker 1672 1 – 0
3 Hans van Nieuwenhuizen 1915 Pieter Pons 1845 0.5 – 0.5
4 Pieter Sturm 1979 Jan Sulman 1678 1 – 0
5 Jan Sluiter 1895 Willem Kuiper 1760 0 – 1
6 Michel van Cappellen 1781 Kees van der Does 1746 0 – 1
7 Joop Huijzer 1899 Henk Prins 1650 1 – 0
8 Rick Verhoog 1880 Peter Vis 1717 1 – 0

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *