Krimpen 4 zo goed als zeker kampioen in RSB 3A

Door een regelmatige 2,5-5,5 zege op De IJssel 2 kan het kampioenschap ons vierde team in de 3e klasse RSB nauwelijks ontgaan. Aangenomen dat WSV 2 beide laatste wedstrijden in winst weet om te zetten dan is één matchpunt tegen middenmoter Barendrecht/ IJsselmonde 3 nog nodig in de laatste wedstrijd.

De IJssel 2 had de bordvolgorde uit tactische overwegingen gewijzigd en eerste bordspeler Gerard van der Wouden haalde aan bord 5 de volle winst binnen tegen Jildert Denneman. Jildert kreeg een aanvalsstelling, maar toen hij verzuimde f6 te spelen ging veel hout van het bord en resteerde een minder staand dubbel toreneindspel. Wellicht was dat nog te houden maar na een kleine onnauwkeurigheid was het pleit snel beslecht (1-0).

Kort daarna werd de stand weer in evenwicht gebracht door Evert Hoogervorst. Hij won in het eindspel een pion op de damevleugel en won vervolgens eenvoudig (1-1).

Jan Buis kraakte zijn tegenstander positioneel volledig. Over de a-lijn kwam hij binnen, won een pion in superieure stelling en na dame ruil was het verder kat in het bakkie (1-2).

Joost van de Valk mishandelde de opening. Hij gebruikte veel tijd en slaagde er in de stelling te verbeteren. Daarna ging het echter toch mis. Hij verloor twee pionnen en de partij (2-2).

Jos den Boer heeft de hele avond gevochten om uit zijn geofferde gambietpion resultaat te halen. Dat lukte maar moeizaam. In tijdnood bood de tegenstander remise aan. Gezien de stand op de overige borden was dat voldoende voor ons (2,5-2,5).

De overige drie partijen leverden ons de volle winst op. Eduard Hoogenboom bracht ons op voorsprong. Hij leverde een lang positioneel gevecht dat tot het laatste half uur gelijk op ging. Hij won een pion en daarna ging het verder mis voor zijn tegenstander. Thomas Boeren had problemen met de agressieve opening van zijn tegenstander. Dat kostte hen m veel tijd. Toen hij echter in het middenspel twee pionnen kon winnen was dat voldoende voor de zege.

Meike Riemens speelde een zeer goede partij. Won al snel een pion en stond de gehele avond op winst. Twee (s)lopers tegen twee kreupele paarden waren te veel van het goede. Toen zij ook nog in het eindspel met de koning kon binnenvallen was er geen houden meer aan.

Een mooie overwinning! Op naar de 2e klasse!

 

Hans van Nieuwenhuizen

Bord De IJssel 2 1537 Krimpen 4 1573 2.5 – 5.5
1 Rien Duine 1633 Jos den Boer 1728 0.5 – 0.5
2 Aad van der Meer 1403 Meike Riemens 1471 0 – 1
3 Arie Macdaniel 1535 Eduard Hoogenboom 1746 0 – 1
4 Stefan Lipschart 1468 Joost van der Valk 1542 1 – 0
5 Gerard van der Wouden 1694 Jildert Denneman 1547 1 – 0
6 Aad van den Berg 1556 Thomas Boeren 1562 0 – 1
7 Teus Boere 1448 Jan Buis 1495 0 – 1
8 Sjaak in t Veld 1561 Evert Hoogervorst 1495 0 – 1

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *