Krimpen III online 3e en 4e ronde

Krimpen III knsb online 3e en 4e ronde.

Afgelopen zaterdag mochten we weer aan de bak tegen medekoplopers Waalwijk en EGS.Dat werd tweemaal een 4-6 nederlaag, tegen Waalwijk begrijpelijk tegen EGS teleurstellend.

Waalwijk I – Krimpen III.

Joop Huijzer, had zich de afgelopen weken online omhoog geknokt van  een 0 Rapidrating naar een knappe 1843, wat goed was voor B1.

Joop Huijzer mocht de degens kruisen met Wilbert Schreurs 2148 (knsb). Deze opgave bleek te pittig voor Joop, hij scoorde een dubbele nederlaag.

David Berendsen nu op B2 kreeg van doen met Feike Liefrink 2033. Feike kennen we nog van Barendrecht waar hij steevast met 1 Pc3 en 1…Pc6 opende. David wist het team weer prettig te verrassen, door de 1e partij te winnen. De tweede partij werd David het slachtoffer van een gemene huisvariant van Feike.

Hans Ranft zag Nico Pol, 1811 knsb, als tegenstander. Nico Pol speelde ook nu weer de Sokolsky. Hans werd in het middenspel slachtoffer van een grap met Pe5, waardoor hij een stuk verloor. Dat kostte hem ook de partij. De tweede partij werd remise waardoor Hans ditmaal een tikkeltje teleurstellend een 0 en R scoorde.

Frieda Arnold maakte haar debuut tegen Robert Prins 1661. Frieda mat wit, ging als een raket van start en trok onvervaard met Lh6x ten strijde. Tijdens het middenspel investeerde Frieda meer tijd in de stelling, waardoor ze met 25 sec in lichte tijdnood kwam. Op zeker moment stond het zo:

Zwart dacht een minuut na, en speelde plotseling Lb3x met het plan om met zijn 3 pionnen op te stomen. Frieda vol met adrenaline door de tijdnood , mepte met Tb3x direct de loper in het doosje, terwijl Tg8-e8  mat had opgeleverd. Daarna maakte Frieda nog wel knap remise. De tweede partij ging jammer genoeg verloren. R-0 voor Frieda.

Lennart Pols, had de eerste speeldag de pech, dat Kennemer C. met maar 4 spelers kwam opdagen. Daardoor viel Lennart die dag buiten de boot. Dat heeft Rene van Bijnen 1430, geweten. Binnen een mum van tijd stond het tweemaal +5 waarmee Lennart zijn visitekaartje,1+1 heeft afgegeven.

Al met al een 4-6 nederlaag tegen Waalwijk , dat aan de topborden duidelijk te sterk bleek.

KRIMPEN III – vs. EGS I Resel.

Detweede wedstrijd speelden we tegen een team uit Goirle.

Met 1916 – 1815 – 1811 – 1790 – 1667 knsb , was dit een gelijkwaardig team.

Joop Huijzer kwam aan B1 uit tegen Robin Verhoeven, 1916. Een qua knsb rating gelijkwaardige ontmoeting. Hoe de EGS speler aan  een rapid rating van 2148 was gekomen, mag Joost weten, maar het scoorde wel. Joop kreeg opnieuw 0-0 achter zijn naam.

Rhys Arnold speelde tegen A van Beek 1811 maar ook deze man had een ijzersterke 2048 Rapid rating. Hoe dan ook Rhys hield de eerste partij knap op remise maar ging de tweede partij onderuit. R-0 voor Rhys.

Hans Ranft aan B3 kreeg J Kools 1790 knsb tegenover zich.

Hans scoorde 0-1.

Ondergetekende speelde aan B4 tegen Bart Plasmans 1815.

Na in de eerste wedstrijd eerst licht voordeel gemist te hebben blunderde ik in het middenspel en kon gelijk opgeven.

De tweede partij verliep ook niet geweldig. Met een korte- tegenover een lange rochade,

ging het langzaam op beider koningen af. Tijdens die veldtocht moest ik een kwaliteit inboeten. Met nog een resttijd van zo’n 10 seconden werden de laatste 20 zetten rap uitgevoerd. Juist toen mijn tegenstander me de genadeklap wilde geven, scoorde ik met een heerlijke schwindle. 0-1.

Cornelis Pols speelde tegen Cas Overzier 1667. Om vrees in te boezemen, had Cas zich de speelnaam Casov aangenomen.

Cornelis was niet onder de indruk, want hij klapte Cas de eerste partij knap van het bord.

De tweede partij werd remise. R-1 voor Cornelis.

Jammer deze match had niet verloren hoeven te gaan.

Maar ja , soms win je net, Promotie I, soms verlies je…

Achter de schermen…

Of wat er tijdens de wedstrijddag op je pad komt…

Op zaterdag al met lichte wedstrijdspanning opgestaan, wachtte me eerst een aangename verrassing. De teamleider van Waalwijk had zijn opstelling naar me opgestuurd. Met deze opstelling kon ik me al leuk voorbereiden tegen de Sokolsky van B3.

Daarna kwam een mailtje van Frieda, of ze ook met een mobiel kon/mocht spelen.

Aai, dat leek me niet zo’n goed plan, inloggen naar de website van Krimpen III zou al een probleem worden. Even nadenken, voorstel weggestuurd om Frieda te laten switchen van EGS naar Waalwijk.

Inmiddels waren we 45 minuten voor de start v/d 1e match aanbeland..

Even kijken of vriend Hans Ranft qua rating nog steeds onder me stond.

Aai, Hans was ineens 5 punten voorbij. Dat betekende B4 plus een andere tegenstander

Dus ging mijn voorbereiding Sokolsky – Keres 1950 naar de prullenbak.

Email, ja Frieda vond het een goed idee.

Frieda dus naar de match met Waalwijk , ik verhuisde naar EGS.

Ca 7 minuten voor de match met EGS miste ik nog Joop Huijzer in de speelzaal.

Joop was lekker verder gegaan met snelschaken en had de tijd vergeten.

Zo’n slordige 30 seconden voor de start waren we compleet…

Man man man, stond zonder een zet gespeeld te hebben al stijf van de adrenaline..

Dat ik de eerste wedstrijd , vroeg in het middenspel verloor is geen excuus maar nu misschien wel te begrijpen.

Rest nog de schwindle uit de 2e partij;

Na een lange laveerpartij stond het zo:

In flinke tijdnood van mijn kant, had wit Td4x gespeeld en ondergetekende met zwart Dh1x + ; Ka2 – h2.

Wit dacht nu de genadeklap a tempo te kunnen uitdelen met Tg5x waarop zwart het reddende ..De4+ ; b3- h1D speelde

Toen was het even stil in het witte kamp.

Natuurlijk probeerde wit nog Kb2 maar met Dd2 was het mat.

HvC.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *