Messemaker 3 – Krimpen 4

Krimpen 4 verliest van Messemaker 1847 3

Afgelopen maandag trokken wij met z’n achten naar Gouda om tegen de nummer 2 van onze poule te spelen, Messemaker 1847 3. Jan had zich afgemeld, dus die moesten we missen, maar gelukkig bleek Jildert Denneman bereid om in te vallen. Het ratingverschil was ruim 250 punten, dus elke punt was meegenomen, ook omdat wij op het randje zitten van degradatie. Helaas hebben we verloren, maar we staan nu nog 6e, dus komende wedstrijd moeten we onze punten halen!

Ik heb niet alle partijen kunnen volgen, maar ik zal toch wat van mijn waarnemingen hieronder weergeven. Allereerst was Jildert klaar met zijn partij op bord 4. Hij stond iets aan de mindere kant, zijn tegenstander had vooral het actieve spel, maar Jildert had snel gespeeld, en daardoor zat zijn tegenstander in tijdnood, waardoor ze samen tot remise instemden. Het eerste halve punt was binnen.

Net toen Jildert klaar was, was mijn partij op een cruciale fase aangekomen. Ik speelde niet goed, en gaf het initiatief weg in mijn partij. Mijn tegenstander kwam steeds verder binnen en won een pion. Maar hij miste een combinatie van mij. Doordat mijn dame zijn loper en een pion aanviel, die op een veld stond waar hij schaak zou staan, moest zijn dame ze allebei verdedigen. Maar dat deed hij op het verkeerde veld, waardoor zijn toren en dame op dezelfde diagonale lijn kwamen. Hierdoor won ik met mijn loper de toren, en had ik zelfs een matdreiging of damewinst. Dit werd teveel en mijn tegenstander gaf op. Stand 0,5-1,5.

Helaas ging het op de andere borden iets minder. Robert verloor even later op het 8e bord, en ook Wil moest op bord 1 de strijd staken, hij stond een pion achter, stond minder, en had veel minder tijd.

Toch zag het er nog wel redelijk uit. Evert ging gelijk op, en ook Adri stond goed. Thomas verloor helaas, en Adri gaf een stuk weg, waardoor daar de kansen een beetje verkeken waren. Evert verloor een pionnetje, en ging langzaam ook minder waardoor hij ook verloor. Adri verloor, maar Joost stond had opeens een stuk meer, zijn tegenstander gaf een stuk weg. Uiteindelijk had Joost iets minder tijd, maar wel een iets betere stelling. Toch zag hij niet hoe hij nog moest winnen en werd het remise. 6-2

Een zware strijd tegen een sterk team. Gelukkig hebben we er nog 2 punten uit gesleept. Over 2 weken mogen we weer aan de bak, dan gaan we ons best doen om de laatste punten binnen te halen om ons te handhaven in poule 2C!

Meike Riemens

Messemaker 1847 3 1814 – Krimpen a/d IJssel 4 1551 6  – 2

1. Eduard van Dijk 1980 – Wil Mourmans 1716 1  – 0

2. Diko Kalkdijk 1763 – Joost van der Valk 1505 ½  – ½

3. Bart van Putten 1929 – Adri van der Waal 1640 1  – 0

4. Marcel van Oort 1802 – Jildert Denneman 1519 ½  – ½

5. Henk van der Wösten 1801 – Meike Riemens 1429 0  – 1

6. Frank Michielen 1760 – Thomas Boeren 1579 1  – 0

7. Leslie Tjoo             1747 – Evert Hoogervorst 1495 1  – 0

8. Kees Vermijn 1730 – Robert Lecomte 1527 1  – 0

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Een gedachte over “Messemaker 3 – Krimpen 4”