Nieuwerkerk 1 – Krimpen 2

Krimpen 2 overtuigt tegen Nieuwerkerk aan den IJssel 1

Om in de promotieklasse te blijven moest deze wedstrijd echt gewonnen worden. Vooraf hadden we Nieuwerkerk aan den IJssel al als zwakste ingeschat. De teamleider vertelde mij dat er twee hoog gerate spelers van het eerste team vertrokken waren. Ook vroeg hij of er 3-4 (!) mensen vooruit konden spelen. Uiteindelijk kon alleen Jan Sluiter vooruit spelen tegen Cees Klein. Dit liep helaas niet goed voor ons af. Cees Klein, die de hoogste rating heeft, opende met 1. F4, maar Jan zette de partij mooi op met een actief loperpaar. Gaandeweg de partij kwam Jan steeds een klein beetje beter te staan totdat er werd afgewikkeld naar een ongelijk lopereindspel waarin Jan een pion verloor. Meestal geven ongelijke lopereindspelen een goede kans op remise, maar helaas was dit daar geen voorbeeld van. Jan kon een vrijpion niet meer stoppen en moest opgeven. 1-0

De dag erna togen we af naar Nieuwerkerk. Zij spelen in een mooie zaal van een kerkgebouw. Ikzelf was wat later, gelukkig was Hans bereid om het eerste uurtje als teamleider te fungeren. Toen ik rond 21:00 arriveerde was Michel al klaar met zijn partij! Hij vertelde me dat hij een grote ontwikkelingsvoorsprong had (4 stukken tegen 1) waarna hij de stelling thematisch openbrak en materiaal won. Zijn tegenstander zag het niet meer zitten en gaf zo snel mogelijk op. Mooi! 1-1

Hans, de smaakmaker van Krimpen 2 tot nu toe leverde ook nu een mooie aanvalspartij af. Hij speelde met wit actief tegen het Frans. Zoals wel vaker in het Frans had wit ruimteoverwicht, en zwart hoopt op strategische voordelen door middel van de pion structuur. In deze partij kwam er van het zwarte spel niet veel terecht. Hans verhinderde dat zwart actief kon worden met het paard op c4 en begon zelf met f4-f5 een stormloop richting de koning, hierbij offerde Hans een pon om de zwarte koning in het midden van het bord te houden. Korte rokade werd onaantrekkelijk dus, besloot zwart om lang te rokeren, maar ook op dit deel van het bord heerste Hans. Met een mooi offer, Txb7, schakelde hij de vijandelijke verdediging uit en won materiaal met een winnende koningsaanval. Wederom mooi gespeeld! 1-2

Frits was ondertussen ook al klaar. Frits speelde met zwart en speelde het Scandinavisch tegen e4. Hoewel wit daar energiek tegen speelde en druk in het centrum kreeg was het stukkenspel van Frits beter wat resulteerde in stukwinst. Frits moest wel oppassen want wit had gevaarlijke dreigingen richting de dame. Frits speelde koel verder en zijn sportieve tegenstander gunde hem een leuk mat. 1-3

Bert ter Wolde speelde wederom een mooi partij. Met actief stukkenspel had hij al het betere van het spel en toen zijn tegenstander ook nog een de pion f7 gratis weggaf was het snel gedaan. Mooi gespeeld! 1-4

Floris speelde aan bord 2 tegen de ons bekende Hans Ranft. In een Engelse opening waar Hans snel met e4, f4, g4 kwam zocht Floris dynamisch spel op de damevleugel. Na een verkeerde doorbraak op de koningsvleugel van wit kon Floris mooi counteren wat resulteerde in stukwinst. Daarna was het nog even opletten op wat onderste rij grappen maar, hoewel in tijdnood, wist Floris de dames af te ruilen en zo een makkelijk gewonnen eindspel te bereiken. Dit betekende de winst voor ons! 1-5 

Ondertussen kreeg Joop zijn derde Siciliaan in een week tijd op het bord. Joop wist op één of andere manier de dame te winnen in een redelijk gesloten stelling! Hoewel de engine duidelijk voordeel voor wit geeft, was het qua praktisch kansen allemaal niet zo duidelijk. Zwart deed een wanhoopspoging door alle pionnen richting de koning te marcheren. Joop zag over het hoofd dat het paard richting de koning kon komen en plotseling werden veel stukken van zwart actief. Helaas blunderde Joop daarna op zijn beurt de dame weg waardoor er een abrupt einde kwam aan de partij. Jammer, maar kan gebeuren! 2-5

Remko was als laatste bezig aan bord 8. In een rustig opgezette partij leek er in eerste instantie weinig aan de hand. Maar toen beide partij tegengesteld gingen rokeren werd het interessant. Remko rekende wat beter in een tactische combinatie en kon daardoor een pion buit maken. Wit had zeker wat tegenkansen maar Remko wist vakkundig af te wikkelen naar een gewonnen toreneindspel wat hij netjes uittikte. 2-6

De wedstrijd moest gewonnen worden, liefst ook met grote cijfers vanwege het doelsaldo aan het eind van de rit. We zullen nog aan de bak moeten om ons te handhaven, maar ik heb er alle vertrouwen in!

WordPress Tables Plugin

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *