Online camp voor de jeugd

Beste junioren,

Ook jullie kunnen voorlopig niet schaken. Dat wil zeggen, niet op de schaakclub.
Toch is er een manier om leuk te kunnen schaken tegen een speler die ook lid is van de vereniging waar jij lid van bent. Eenmaal in de week, op maandagavond vanaf 18.30 uur kan je schaken op de internetside “chess.com” tegen een speelster of speler van SV Krimpen.
Het enige wat je daarvoor moet doen is lid worden van chess.com. Dat is volledig gratis. Je hoeft er de deur niet voor uit. Download hieronder een korte handleiding.

Korte handleiding voor het meedoen aan toernooien op Chess.com
Eerste stap: registreer jezelf op chess.com

1          Ga naar chess.com
2          Kies in het linker menu voor Registreren

Vul het registratieformulier in. Je bent nu lid van de site. Onthoud gebruikersnaam en wachtwoord.

Tweede stap: Sluit je aan bij S.V.KRIMPEN

3          Zorg ervoor dat je ingelogd bent
4          Stuur nu een mail naar mij met de door jou gekozen gebruikersnaam en wachtwoord. Ik nodig je vervolgens uit om lid te worden van de club en stuur een mail terug.
5          Ga nu terug naar het hoofdscherm.
6          Kies in de linker kolom voor Verbinden of aansluiten en in de kolom daarnaast voor clubs

Je krijgt nu een overzicht van alle clubs. Je kunt de lijst aflopen om s.v.krimpen te zoeken, je kunt ook in het rechtermenu bij Zoek Clubs zoeken op s.v.krimpen. Je klikt nu op s.v.krimpen en komt op de s.v.krimpen-pagina terecht.

Derde stap: Meedoen aan toernooien

Via de mail kondig ik aan wanneer er een s.v.krimpen-toernooi is en welke naam dit toernooi heeft.

LET WEL: als er een s.v.krimpen-toernooi is, moet je niet naar de svkrimpen-pagina gaan! Je kunt je als volgt opgeven voor een toernooi.

7          Ga weer naar het hoofdmenu.
8          Kies nu in het linker menu voor Speel of Play en in het menu ernaast voor toernooien. 

Je komt nu in een scherm met alle toernooien die er zijn. Een heleboel dus. Hoe vind je het s.v.krimpen-toernooi?

9          Kijk in het rechter scherm en klik op Aankomende Zwitserse Toernooien

En nu is het zoeken naar het juiste toernooi in de lijst! De toernooien staan in volgorde van aanvangstijdstip (en via de optie Instellingen links onderin kun je de tijdzone aanpassen). Let wel: er zijn veel toernooien, dus het is soms een kwestie van goed kijken.

Als je het toernooi gevonden hebt, klik je hierop en kom je op de toernooipagina. Je kunt je vanaf een uur voor aanvang van het toernooi klikken op Meedoen. Je wordt dan automatisch deelnemer. En daarna hoef je eigenlijk maar te wachten (of je gaat wat anders doen). Als het toernooi begint moet je weer op het scherm van het toernooi zijn en dan krijg je een tegenstander aangewezen en kun je beginnen te spelen.


Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Show Buttons
Hide Buttons