Overschie 1 – K2

Krimpen 2 handhaaft zich in de promotieklasse!

Op woensdag 11 april stond de gezamenlijke slotronde van de promotieklasse in de mooie schaaklocatie van SV Spijkenisse op het programma. Voor ons stond er niets meer op het spel, handhaving stond al vast. Dat is al een hele prestatie op zich! Krimpen heeft nu een team in de tweede klasse KNSB en een team in de promotieklasse RSB. Ik ben benieuwd hoe de team samenstellingen er het volgende seizoen uit gaan zien als de opzet van de competities veranderd. Ik zou zeggen; een extra team in de nieuwe vierde klasse van de KNSB en lekker door de weeks schaken in de top van de RSB competitie!

Terug naar Krimpen 2. Als je naar de resultaten kijkt over het hele seizoen genomen dan hebben we constant gepresteerd. Gewonnen waar er gewonnen moest worden en goed tegenstand geboden aan de teams met de hoogste ratings. Twee keer net 4,5 – 3,5 verloren, waar een gelijkspel ook tot de mogelijkheden behoorde had ons zelfs bijna op de podiumplekken gebracht. Ook de mannen van Krimpen 2 waren constant in hun opkomsten. We hebben maar twee keer een invaller hoeven zoeken (bedankt Jan Buis en Kees Greevenbosch!), waar andere teams 6-8 invaller nodig hadden. Bedankt allemaal! Over de individuele resultaten kan ook iedereen tevreden zijn. Floris had het zwaar aan de hoogste borden, maar wist gewoon volgens rating te scoren. Datzelfde geldt voor Joop, Michel en Jan. Uitblinkers van het team waren Hans (TPR +236) en Frits (TPR +202). Ook Bert mag tevreden zijn over zijn resultaten (TPR +112).

Dan terug naar de wedstrijd die op het programma stond: Overschie 1 – Krimpen 2. Zoals gezegd stond er voor ons niets meer op het spel, maar Overschie 1 was nog niet helemaal zeker van het kampioenschap. Floris was als eerste klaar op bord 2 tegen R. Fokkink (2119). Later appte Floris dat deze man les gaf op de TU Delft waar Floris ook studeert. Na een aparte openingsopzet van wit kwam Floris wat beter te staan. Het leek op een soort omgekeerde Konings-Indisch. Toen wit de stelling met f4 wilde open maken kwam de dame binnen op e6 met schaak. Hierbij bood de tegenstander remise aan en gezien de hoge rating was dit helemaal geen slecht resultaat en nam Floris dit aan. 0,5 – 0,5

Ondertussen kreeg Joop ook een remiseaanbod van R. Hopman-Been (1942). Ik had de indruk dat hij een tikkeltje beter stond met een goede witveldige loper op de b7-h1 diagonaal en overwicht in het centrum. Volgens mij speelde Joop een paar zetten door en werd er later toch tot remise besloten. 1-1

Jan Sluiter stond moeilijk tegen de topscoorder van de promotieklasse. Jan had een pion geofferd, maar de compensatie was niet onmiddellijk duidelijk. Jan besloot om een pion terug te winnen door met zijn paard op a7 te slaan, maar deze kon niet meer weg en de toren was gebonden om het paard te blijven dekken. Gezegd moet worden dat C. Feelders (1941) het erg goed speelde en al het tegenspel er uit haalde. Toen zwart met een toren beslissend kon binnenkomen gaf Jan op. 1-2

Frits speelde tegen de sterke Brandenburg (2171) op bord 1 en kwam al snel een pion achter. Om er nog wat van te maken switchte hij een toren, paard en dame richting de vijandelijke koning. Deze aanval leek niet helemaal door de slaan toen Frits ook nog zijn paard moest offeren voor twee pionnen. Maar toen speelde Brandenburg enkele zwakken zetten en kon Frits optimaal gebruik maken van de coördinatie tussen dame en toren! Na het sterke Tc8 kon Brandenburg kiezen tussen mat, dame verlies of opgave. Hij koos voor het laatste. 2-2

Op bord 1-4 waar Overschie het sterkste was hadden we 2 punten gehaald! Ik begon eerlijk gezegd stiekem een beetje te denken aan een overwinning. Hans speelde tegen Looijmans (1990) en zette de partij scherp op. Na een schaak van zwart op b4 koos Hans ervoor op Kf1! te spelen en met de dame op de e-lijn voor druk richting het centrum en de koning te zorgen. Op een gegeven moment kwam Hans melden dat hij een stuk kon winnen. Maar zijn tegenstander kon zich daar net uit redden door met zijn koning naar voren te komen. Vervolgens werden alle lichte stukken en dames afgeruild en kwam het dubbele-toren eindspel op het bord. Zwart had daarbij het initiatief maar Hans verdedigde correct en kreeg zelfs nog een kans in het verre eindspel maar het werd uiteindelijk remise. 2,5-2,5

Bert speelde een rustige Caro-Kann en wikkelde af naar een iets minder eindspel omdat zijn pion op e6 heel zwak was. Ik weet niet of het nodig was om dit te laten ontstaan. Zijn tegenstander speelde dit gewoon goed uit en Bert had geen kans meer. 2,5-3,5

Michel stond in een Scandinaviër de hele tijd beter en kon sowieso een pion winnen. Maar er waren een paar manieren om dit te doen en zijn tegenstander had een vervelende dreiging met de dame en loper tegen de koning. Michel won uiteindelijk een pion en wist af te wikkelen naar een eindspel. Helaas kon hij dit niet winnen omdat hij de torens af moest ruilen en er een ongelijk lopereindspel ontstond. Hoewel hij een pion voor stond was dit niet te winnen. 3-4

Remko speelde aan bord 7 een moeilijke partij. Zijn tegenstander had de stukken actief opgesteld en kon een pion meepakken op b2. Remko voelde zich genoodzaakt om een stuk te offeren voor wat activiteit om nog een resultaat te behalen. Dit sloeg niet door en nadat hij twee stukken achterstond had hij geen kans meer. 3-5

Uiteindelijk toch goed gevochten en een mooi resultaat behaald in de promotieklasse. Op naar volgend jaar! Iedereen hartelijk bedankt, Hans in het bijzonder voor het regelmatig overnemen van het teamleiderschap.

Overschie 1        1978 - Krimpen a/d IJssel 2  1863 5 - 3
1. Erik Brandenburg    2171 - Frits van Duin     1843 0 - 1
2. Robbert Fokkink     2119 - Floris Doolaard     1883 ½ - ½
3. Cor Feelders      1941 - Jan Sluiter       1882 1 - 0
4. Rob Hopman-Been     1942 - Joop Huijzer      1975 ½ - ½
5. Karel Looijmans     1990 - Hans van Nieuwenhuizen 1849 ½ - ½
6. Marcel Terluin     1872 - Bert ten Wolde     1818 1 - 0
7. Albert Segers      1985 - Remko Moerkerken    1839 1 - 0
8. Daan Smit        1804 - Michel van Cappellen  1813 ½ - ½

Diederick Casteleijn

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *