Overtuigende zege Krimpen 1 in topduel

Krimpen 1 heeft met een overwinning op koploper Oegstgeest 80 de spanning in klasse 3F weer helemaal teruggebracht. Het werd een krappe 4,5-3,5 overwinning, maar de zege is geen enkel moment in gevaar geweest. Na het vierde speeluur leek het zelfs een ruime 6-2 overwinning te worden. Helaas waren een paar Krimpense misgrepen aan het eind van de middag de oorzaak dat de nederlaag voor Oegstgeest niet te hoog uitviel. Hierdoor staan beide teams met 8 matchpunten bovenaan, maar Oegstgeest blijft koploper met een half bordpunt verschil in hun voordeel.

Het wedstrijdverloop was erg gunstig voor Krimpen. Wiggert Pols wist als eerste zijn partij aan bord 6 winnen. Vrij snel gevolgd door een overwinning van Peter Glissenaar aan bord 8. Een switch van de dame over veld e6 naar a2, leidde de beslissende aanval over de a-lijn in. Bart Dubbeldam speelde aan bord 3 tegen oud-Krimpenaar Bert van Brussel, die inviel voor de zieke Joop Piket. Een remise aan dit bord zorgde voor een 2,5 – 0,5 tussenstand. Inmiddels had Arne Pols aan bord 7 de stelling weer gelijk getrokken, na een opening waar hij volledig overspeeld leek te worden. In het eindspel moest zijn tegenstander ingaan op herhaling van zetten, een zwaar bevochten remise. Met de 3 topborden en bord 5 nog in de strijd leek een grote Krimpense overwinning er aan te komen. Marcel Glissenaar was goed op weg om IM Slingerland aan bord 1 op remise te houden. Helaas greep Marcel in het verre eindspel mis en verloor een pion, waarna de winst voor Slingerland geen probleem meer was. Aan bord 2 trof FM Harold van Dijk de IM Nebosja Nikolic en met wit trok hij ten aanval. De stelling werd erg onduidelijk na een kwaliteitsoffer van Harold, maar na vele verwikkelingen was de remise een feit. Vlak hierna bracht Alexander Janse aan bord 5 het benodigde punt binnen voor de overwinning. In een toreneindspel wist hij zijn tegenstander te overspelen. Deze winst dachten we niet nodig te hebben omdat Dolf Meier aan bord 4 vanuit het middenspel een riante stelling had opgebouwd. Eigenlijk had ik het punt al geteld. Helaas greep Dolf mis en verloor een stuk. Dit was niet meer te repareren en resulteerde al snel in een nederlaag.

Vanaf nu is het dus zaak om volgende 4 wedstrijden te winnen met zo veel mogelijk bordpunten.

Peter Glissenaar

Dick van Buuren maakte 11 fraaie schaakfoto’s

Bord
Krimpen 1 2049 Oegstgeest’80 1
2034
4½-3½
1
Marcel Glissenaar 2074
Fred Slingerland
2299
0 – 1
2
Harold van Dijk 2294
Nebojsa Nikolic
2325
½ – ½
3
Bart Dubbeldam 1895
Bert van Brussel
1856
½ – ½
4
Dolf Meijer 2186
Gert-Michiel de Niet
2066
0 – 1
5
Alexander Janse 1952
Evert Leeuwenburgh
2032
1 – 0
6
Wiggert Pols 1923
Jan-Willem van Drunick
1991
1 – 0
7
Arne Pols 1958
Joop Bakker
1828
½ – ½
8
Peter Glissenaar 2108
Johan Boots
1878
1 – 0

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *