Prokofjev and Chess

[pgn url=”http://svkrimpen.nl/www/wp-content/plugins/rpb-chessboard/games/Capablanca-vs-Prokofiev.pgn” game=0]

Sergej Sergejevitsj Prokofjev was een Russische en Sovjet-componist, pianist en dirigent. Als de maker van erkende meesterwerken in verschillende muzikale genres, wordt hij beschouwd als een van de belangrijkste componisten van de 20e eeuw.

Tegen zevenen had hij ook leren schaken. Schaken zou zijn passie blijven en hij maakte kennis met wereldkampioen schaken Jose Raul Capablanca, die hij versloeg in een gelijktijdige oefenwedstrijd in 1914, en Mikhail Botvinnik, met wie hij in de jaren dertig verschillende wedstrijden speelde.

Botvinnik schreef over hem: “Ik speelde verschillende keren met Prokofiev, hij speelde een zeer krachtige, openlijke wedstrijd, zijn gebruikelijke methode was om een aanval uit te voeren die hij slim en ingenieus uitvoerde, hij gaf duidelijk niet om verdedigingstactieken.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

3 gedachten over “Prokofjev and Chess”