Rokade 1 – K1-KNSB

Ruime overwinning Krimpen 1 op Rokado

Afgelopen zaterdag 24 november is de revanche voor de nederlaag van vorig seizoen gerealiseerd. Met duidelijke cijfers (2-6) werden de 2 punten meegenomen naar Krimpen. Alleen uw verslaggever liet het volle punt achter in Nieuw-Beijerland. Aan bord 1 speelde Arne Pols een van de beste partijen van de middag. De kopman van Rokado werd met vaste hand van het bord geschoven. De opening leverde Arne een pion op en ondanks heftige tegenstand kon zwart het niet meer bolwerken. In het toreneindspel werd het voordeel met vaste hand verzilverd. Een puike prestatie van Arne. Aan bord 2 toverde Floris Doolaard weer eens een Houdini act op het bord. Zijn tegenstander offerde een kwaliteit tegen een pion en hield een geweldige stelling over. Een massa centrum pionnen en het loperpaar in combinatie met dame en toren stortte zich op de zwarte koning. Dat is niet te houden dacht ik, maar Floris bleef taai verdedigen. Hij wist een eindspel te bereiken waar hij met enkele tactische wendingen het vege lijf wist te redden. Remise was zijn verdiende loon. Aan bord 3 laat Kevin Nguyen zien weer helemaal thuis te zijn bij Krimpen. Een gezonde opzet met wit leverde een wat passieve maar stevige stelling voor zwart op. Langzaam maar gedegen voerde Kevin de druk op, totdat zijn tegenstander in het toreneindspel bezweek. Prima overwinning voor Kevin. Aan bord 4 bestreed Wiggert Pols de reuzendoder van Rokado. Ook nu speelde Rietveld een goede partij en Wiggert nam het remise aanbod aan, mede gezien de stand in de wedstrijd. Harold vindt zijn oude vorm steeds meer terug en overspeelde zijn tegenstander. Al snel na de opening werd duidelijk dat de zwarte koning de aanval niet zou overleven. Het binnenvallen van de witte toren beslechtte de partij. Na de partij moet zwart zich gevoeld hebben, alsof hij overreden  was door een tank! Aan bord 6 speelde Diederick een wisselvallige partij. Met zwart kwam hij goed uit de opening, won een pion maar wit kreeg compensatie. Wit zette een koningsaanval op terwijl de zwarte c pion opstootte naar promotie. Ergens miste wit een kans op remise door zetherhaling en toen wist Diederick de overwinning veilig te stellen. Inmiddels had Marcel Glissenaar aan bord 8 wat fortuinlijk gewonnen van Marco van der Linden. In een gelijke stand liet Marco, door een vlaag van verstandverbijstering, zijn dame instaan en vergooide daarmee een half punt. Tenslotte uw verslaggever aan bord 7. Daar trof ik net als vorige jaar Rex van Dijken. Vorig jaar verloor ik een voordelige stand en dus was het de gelegenheid voor revanche. Een gezonde opzet met wit leek mij voordeel te geven. Mijn optimisme was, na analyse met de computer, niet terecht. De stelling was objectief gezien gelijk en dus was mijn pionoffer niet gerechtvaardigd. Nog een onnauwkeurige zet gaf zwart groot voordeel en dat werd feilloos omgezet in een overwinning. Complimenten aan mijn tegenstander Rex voor een zeer sterk gespeelde partij. Hopelijk krijg ik nog een keer de gelegenheid om het driemaal is scheepsrecht waar te maken. Er zijn nu drie koplopers in de klasse 2D, waarvan Krimpen er een van is. De volgende ronde een thuiswedstrijd op 15 december tegen medekoploper De Pion uit Roozendaal.

Peter Glissenaar

Rokade K1-KNSB
Oomens , M.H.L. (Matthias) 2184 Pols , A.A. (Arne) 2016 z-w 0 – 1
Linden van der, H. (Hans) 2118 Doolaard , F.P. (Floris) 1932 w-z ½ – ½
Westenberg , H. (Han) 2173 Nguyen , K. (Kevin) 2135 z-w 0 – 1
Rietveld , L. (Leo) 1896 Pols , W. (Wiggert) 2134 w-z ½ – ½
Surewaard , W.W.H.H. (Wilbert) 2047 Dijk van, H. (Harold) 2201 z-w 0 – 1
Verkooijen , F.J.A. (Frank) 2070 Casteleijn , D.J. (Diederick) 2027 w-z 0 – 1
Dijken van, R.B. (Rex) 2066 Glissenaar , P. (Peter) 2104 z-w 1 – 0
Linden van der, M.C. (Marco) 2022 Glissenaar , M.B. (Marcel) 1985 w-z 0 – 1
Resultaat 2 – 6
Gemiddelde Rating: 2072 Gemiddelde Rating: 2067

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *