Rotterdam 3- Krimpen 4

Krimpen 4 verliest uit van SO Rotterdam

Op woensdag 2 november 2016 speelde Krimpen 4 uit tegen SO Rotterdam. Nog met de vorige winstpartij tegen Shah Mata 3 in het hoofd vertrokken we vol goede moed naar Schollevaar. De speellocatie was een kantoorgebouw waarvan de eigenaar op bord 8 speelde tegen Joost.

Robert kwam als laatste binnen en na zijn remise partij ook al weer als een van de eerste vertrokken. Ook de partijen van Adri en Wil eindigden in een remisestelling.

Op bord 4 speelde ik met zwart en begon met het Scandinavisch waarbij ik na d4 opende met mijn paard op f6. Ik had de hele avond het voortouw met veel aanval en dreiging, maar kon dit helaas niet omzetten naar een winst. Mijn tegenstander zette alles in om af te ruilen en dat lukte uiteindelijk waardoor ik nog een ultieme aanvalspoging ondernam maar ook die mislukte waardoor ik verloor.

Alleen Evert en Joost waren nog druk bezig op bord 7 en 8. Evert zat in een eindspel verwikkeld wat uit leek te draaien op remise, maar toch zag zijn tegenstander kans om dit nog om te zetten in winst. Helaas.

Joost probeerde uit alle macht zijn tegenstander van het lijf te houden. Zijn tegenstander had een mooie aanval op de koningsvleugel opgezet waardoor hij een pion op de zevende rij kreeg, echter dit betrof de a-lijn waar Joost zijn koning op A1 had geplaatst. Dit bleek een groot voordeel voor Joost te zijn omdat de tegenstander het niet voor elkaar kreeg om die aanval door te zetten. Joost verdedigde stevig en leek nog een paard weg te geven. De tegenstander sloeg het paard, maar dit was een briljant offer om damewinst te forceren middels een tussenschaakje met de toren. Hierna gaf de tegenstander al snel op.

Ondanks de overwinning van SO Rotterdam baalde de tegenstander van Joost enorm omdat hij dacht dat de buit binnen was na zijn aanval maar dat viel tegen. Zo konden wij de avond toch nog met een lach afsluiten.

 

Thomas Boeren

SO Rotterdam 3 1658 – Krimpen a/d IJssel 4 1550 5½ – 2½

1. Wim van Munster 1762 – Adrie van der Waal 1640 ½ – ½
2. Cor Treure 1798 – Meike Riemens 1429 1 – 0
3. Herman van Bekkum 1695 – Wil Mourmans 1716 ½ – ½
4. Cees Schoolenberg 1680 – Thomas Boeren 1579 1 – 0
5. Johan Steenbergen 1709 – Jan Buis 1506 1 – 0
6. René Geuskens 1628 – Evert Hoogervorst 1495 1 – 0
7. Tom Boesten 1617 – Robert Lecomte 1527 ½ – ½
8. Hans Koedam 1371 – Joost van der Valk 1505 0 – 1

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *