RSB 1A Fiancetto 2- Krimpen 2

Fianchetto 2 – Krimpen 2 2,5-5,5

Een mooie uitslag, maar zeer moeizaam tot stand gekomen.

Halverwege de wedstrijd stonden 5 Krimpenaren slecht tot verloren. Samuel Lopes, Eduard Hoogenboom, Frans Vreugdenhil, Kees Greevenbosch en Henny Versteeg hadden allen grote problemen. Wij kwamen wel op voorsprong. Henny kreeg in een slechte stelling een remiseaanbod dat in dank werd aanvaardt. Ik won in een interessante partij een stuk door een paard in te sluiten. Het was meteen uit. Hans Ranft speelde tegen de veruit hoogste rating van de tegenstanders een prachtige partij. Hij wist een pion te veroveren en trok met zijn pluspion op de damevleugel ten aanval. Dat was beslissend (0,5-2,5). Frans wist een opgerukte pion in het centrum te veroveren. Daarna was het loper tegen paard eindspel met een pion meer eenvoudig gewonnen. Samuel stond totaal verloren, maar zijn tegenstander was zo vriendelijk hem pat te zetten. Het eerste matchpunt was binnen 1-4. Eduard kon de stelling met een kwaliteit minder niet verdedigen. Zo begon onze topscorer van vorig seizoen (6 uit 6!) dit keer met een nederlaag. Kees bracht het tweede matchpunt binnen. Met een pion minder en een zwakke pionnenformatie wist hij in een toreneindspel met een pion minder te belanden. Dat eindspel hield hij keurig remise. Bert ten Wolde had een gelijk opgaande partij. In het eindspel won hij een pion en wist de weg naar de winst met enige omwegen te vinden.

Een goed begin van promovendus Krimpen 2 in de eerste klasse RSB!

Hans van Nieuwenhuizen

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *