RSB Krimpen 2 – CSV 2

Als je onderstaande ratings bekijkt met aan elk bord een overwicht voor de Krimpenaren lijkt 5-3 een logische uitslag. Zo gemakkelijk ging het echter niet. Pas na een 2-3 achterstand wisten wij aan beide kopborden en het laatste bord het volle punt binnen te halen.

Invaller Bert van Brussel was als eerste klaar. Het evenwicht werd tegen Hans Blokland niet verbroken met remise als gevolg. Frans Vreugdenhil kreeg in een mindere stand een remiseaanbod. Er was geen enkele reden dat te weigeren. Volgens mij stond David Berendsen met een pion minder ook slechter. Hij dacht daar zelf anders over, maar accepteerde in overleg met mij toch het remiseaanbod. Vervolgens verloor Henny Versteeg. Ik dacht dat er met zwart niets aan de hand was maar opeens hoorde ik de uitslag. Op het wedstrijdformulier was eerst ook remise ingevuld, maar  dat ging niet door. Er moet iets vreselijk mis zijn gegaan. Ook Kees Greevenbosch remiseerde. Eerst sloeg hij remise af maar moest daar later toch in berusten. Zo stonden wij met 2-3 achter.

Michel van Cappellen speelde een goede partij. Hij trok ten aanval. Even dacht ik dat zijn goede stelling minder werd toen hij met twee paarden bleef zitten. De cavalerie was echter  in die stelling razend sterk. Michel maakte het netjes af. Ook ik kreeg een aanvalsstelling na lange rochade van mijn tegenstander. De partij werd echter aan de kant van de korte rochade beslist. Daar veroverde ik een stuk en pion. Ons oud lid Arjan Terlouw gaf meteen op. Thomas Boeren speelde een uitstekende partij. Hij veroverde een stuk tegen een pion en schoof het eindspel keurig uit. Toch nog een redelijk ruime overwinning van 5-3.

Krimpen a/d IJssel 2RatingCSV 2RatingRonde 2
Nieuwenhuizen van, J.H. (Hans)1876Terlouw, A. (Arjan)17511 – 0
Cappellen van, M. (Michel)1793Schoolenberg, C. (Kees)17531 – 0
Versteeg, H.J. (Henny)1808Ramak, B.S. (Brett)16390 – 1
Vreugdenhil, F. (Frans)1772Stroosma, H. (Harry)1676½ – ½
Berendsen, D. (David)1866Koning de, M. (Marco)1651½ – ½
Brussel van, A.G.J. (Bert)1745Blokland, J. (Hans)1658½ – ½
Greevenbosch, C. (Kees)1730Koedam, H.P. (Hans)1579½ – ½
Boeren, P.N.T. (Thomas)1709Visser, P.V. (Pieter)15731 – 0
Gemiddelde Rating:1787Gemiddelde Rating:16605-3

Hans van Nieuwenhuizen

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *