RSB Krimpen 2 – Spijkenisse 1

Krimpen 2 kansloos tegen sterk Spijkenisse 1

Met gemiddeld 98 ratingpunten per bord minder moest Krimpen 2 in de 1e klasse B van de RSB zijn meerdere erkennen in Spijkenisse 1.

Omdat ik zelf een ingewikkelde partij speelde heb ik in het begin van de wedstrijd niet veel van de andere borden gezien. Bert ten Wolde kwam al snel een stuk tegen een pion achter. Dat was verder vechten tegen de bierkaai. David Berendsen verloor ook snel. Ik heb niet gezien hoe dat gebeurde. Henny Versteeg liet zich in gelijke stelling in één zet mat zetten. Ik zorgde voor het eerste halfje. Mijn tegenstander overzag loper h6, wat de zwarte stelling net redde. Ik kwam er met een pluspion uit, maar wist het eindspel niet te winnen. Kees Greevenbosch kwam een aantal pionnen achter. Hij wist er nog iets van te maken door met Db2 mat te dreigen en de toren op a1 aan te vallen. Wit kon echter de dame geven voor de zwarte toren en vervolgens op de c-lijn promoveren. De resterende stelling met een paar pionnen achter was niet te houden. Invaller Remko Moerkerken stond de gehele partij een pion achter. Het werd uiteindelijk een toren eindspel met twee tegen drie pionnen. Dat behandelde Remko niet goed en verloor. Tomas Boeren trok ten aanval. Met een ver opgerukte pion op de e-lijn in combinatie met dame en twee torens kon zwart het niet houden. Thomas kon al sneller de partij beslissen door met zijn dame op de onderste lijn een dame of toren te slaan, maar zijn winstweg kwam niet in gevaar. Zwart kon niets doen. Michel van Cappellen hield lang een gelijke stelling met zwart. In tijdnood ging het helaas nog mis. Zijn tegenstander speelde het  dame eindspel zeer zorgvuldig.

Alles bij elkaar een ruime nederlaag.

Krimpen a/d IJssel 2RatingSpijkenisse 1RatingRonde 4
Nieuwenhuizen van, J.H. (Hans)1873Lahaye, J.J. (Jordy)2067½ – ½
Versteeg, H.J. (Henny)1809Woudt, I.I. (Ismaël)19980 – 1
Cappellen van, M. (Michel)1790Verheul, J.M.A. (Job)20130 – 1
Wolde ten, B. (Bert)1792Buuren van, F. (Fabian)20940 – 1
Moerkerken, R. (Remko)1851Kalkman, R. (Rob)18040 – 1
Berendsen, D. (David)1847Geld van der, J.A. (Jona)18720 – 1
Greevenbosch, C. (Kees)1770Koopman, R.P.E. (Richard)17870 – 1
Boeren, P.N.T. (Thomas)1695Leentvaar, G.P. (Peter)15711 – 0
Gemiddelde Rating:1803Gemiddelde Rating:19011½-6½

Hans van Nieuwenhuizen

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *