RSB Nieuwerkerk V1 – Krimpen V3

Op 5 maart speelde Krimpen V3 in een basisschool tegen de gezellige tegenstanders van Nieuwerkerk.

Op het 2de bord trof ik Robert Valk. De opening ging gelijk op, maar na een kleine onnauwkeurigheid van mijn tegenstander, werden mijn dreigingen snel groter. In enkele zetten werden de vijandelijke koning naar het centrum gelokt en gedwongen. 0-1 Ik had een zeer korte partij, en de rest van de avond heb ik met mijn tegenstander en een clubgenoot van hem eindspel-oefeningen gedaan. Dit was erg leuk en interessant.

Joost speelde op het vierde bord tegen onze oud-clubgenoot Henk Stam. Volgens mij stond Joost niet zo goed, maar volgens de computer speelde Joost het behoorlijk goed. Joost loerde op een goedkope truc, en daar trapte Henk in. Het koste een vol stuk. Joost verzuimde om snel te ruilen, en veilig het punt binnen te halen. In plaats daarvan zocht Joost naar mat, en Henk naar tegenkansen, maar Joost wist de koning na een tijdje in een matnet te krijgen.  0-2

David speelde op het eerste bord een strategische partij. Het was een rustige partij die op het einde wat spannender werd, maar het evenwicht werd niet verstoord, en David maakte makkelijk remise.  0,5-2,5

Thomas speelde op het derde bord heel goed tegen de sterkste speler van Nieuwerkerk; Edo Pouwelse. Thomas had ruim strategisch voordeel, en er zaten leuke tactische grappen (in zijn voordeel) in de stelling. Maar Thomas had veel tijd nodig voor het vinden van de juiste zetten, en miste de tactische grappen. Met nog weinig tijd op de klok ging het mis, en ging de oude vos er met de winst vandoor.  1,5-2,5

Met deze winst blijft Krimpen V3 in de race voor het kampioenschap.

mvg,

Michel

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *