RSB V2 Nieuwerkerk V1 – Krimpen V2

Krimpen V2 goed uit de startblokken

Een 0,5-3,5 overwinning op Nieuwerkerk V1 in de eerste ronde viertallen competitie RSB is een voor Krimpen V2 goede start.

Hans Ranft en ik revancheerden ons voor de afgelopen maandag als invaller in Krimpen V1 geleden nederlaag. Beiden wonnen hun partij. Ik was al na 23 zetten klaar. Edo Pouwelse zette zijn stukken verkeerd neer in een Engelse opening en werd genadeloos van het bord gezet door twee paarden die zijn stelling binnendrongen. Materiaalwinst was het gevolg. Henny Versteeg was als tweede klaar. Hij koos met zwart voor een slappe opening. De dames werden snel geruild en de overgebleven stelling was in evenwicht. Hij probeerde nog iets te forceren maar dat leidde niet tot het gewenste resultaat. Ik adviseerde hem later in de auto op de terugweg naar huis tegen spelers met een behoorlijk lagere rating een andere opening te kiezen. Jonathan Zandee had inmiddels twee pionnen en vervolgens een kwaliteit via een vorkje veroverd. Ons oud-lid Henk Stam probeerde nog met offers een koningsaanval op te zetten maar bleef uiteindelijk een half schaakspel achter. De winst was binnen (0,5-2,5). Hans Ranft had een leuke partij die lang in evenwicht bleef. Het eindspel van toren/loper tegen toren/paard met beiden vier pionnen speelde hij in tijdnood beter dan zijn tegenstander. Hij won een pion en bouwde dat uit tot een vol punt.

Na deze goede start moeten wij proberen de race verder tot een goed einde te brengen.

Hans van Nieuwenhuizen

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *