RSR Ivoren Toren V1- Krimpen V2

Eerste matchpunt voor Krimpen V2

De uitslag RSR Ivoren Toren V1- Krimpen V2 2-2 betekent het eerste matchpunt voor Krimpen V2.

Eindelijk kan ik een fatsoenlijke weergave geven van de gebeurtenissen van deze wedstrijd. In 24 zetten had ik mijn tegenstander mat gezet. Mijn koningsaanval was veel sneller dan zijn tegenkansen op de damevleugel. Tijd genoeg om naar de andere drie partijen te kijken. Henny Versteeg zorgde voor de 0-2 voorsprong. Lange tijd ging het gelijk op, maar naar gelang de strijd vorderde werd zijn stelling steeds beter. Toen zijn beide witte paarden op de damevleugel de zwarte stelling  binnenvielen was materiaalverlies voor zwart niet meer te voorkomen. Een prima partij.

Frans Vreugdenhil verloor al vroeg een pion. Toen hij de pion terugwon hield hij (in tijdnood) een wat slechter eindspel over. De witte loper was toch iets sterker dan het zwarte paard. Toen het paard veld d6 verliet was de stelling niet meer te houden. Een mooie overwinning van de zoon van de RSB voorzitter. Naar mijn mening had Frans niet de pion op b4 moeten slaan. De penning van de witte toren was belangrijker. Door met Te8 de dame te verjagen en vervolgens Pf5 te spelen was wit in de problemen gekomen. Samuel Lopes had aan het eerste bord veruit de sterkste speler te bestrijden. Hij bouwde een goede stand op. Toen hij echter met pion e5-e6 het centrum sloot gaf dat de tegenstander mooie kansen via de open a-lijn. Zijn zware stukken vielen de witte stelling binnen en zorgden voor het volle punt.

Hans van Nieuwenhuizen

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *