Stukkenjagers 2 – K1-KNSB

Krachtig herstel Krimpen 1!

Na een valse start in de 1eronde heeft Krimpen 1 zich zeer goed hersteld tegen een van de titelkandidaten in de klasse 2D, De Stukkenjagers 2. Vermeld dient te worden dat onze tegenstanders 2 van hun sterkste spelers miste, Anne Haast (2355) zij speelde voor het Nederlandse damesteam tijdens de Olympiade en Cor van Dongen (2318). Toch was Stukkenjagers bij de start favoriet met een gemiddelde teamrating van 2103 tegen 2051 van Krimpen. Onze opstelling pakte zeer goed uit want onze jeugdig viertal aan de eerste 4 borden deed het fantastisch.

Aan bord 1 speelde Diederick Casteleijn een uitstekende partij tegen Bram van de Berg. Zijn gezonde opzet met wit leverde een pion op en met vaste hand werd de overwinning binnengehaald! De beschadigde kniebanden leverde geen beletsel op. Wellicht leverde Wiggert Pols de beste prestatie van de middag door Bianca de Jong-Muhren te verslaan. De eerste 16 zetten waren van beide kanten foutloos, wat een zeer complexe stelling opleverde. Dynamisch evenwicht concludeert de engine, maar Wiggert wist hier het best mee om te gaan en boekte een overtuigende zege. Bij mijn weten de eerste zege van Wiggert op een GM al was het dan een WGM. Na het veroveren van het Nederlands kampioenschap bij de A-jeugd lijkt hij op oorlogspad om zijn nieuwe status waar te maken. Zijn broer Arne deed niet voor hem onder en boekte, getrouw zijn stijl, een gedegen strategische overwinning. Langzaam maar zeker werd zijn tegenstander ingesnoerd en vrij kansloos aan de kant gezet. Floris Doolaard streed aan bord 4 tegen een ratingoverwicht van bijna 200 punten en kwam wat gedrongen te staan. Even leek het fout af te lopen, maar met enkele sterke verdedigingszetten wist Floris de remisehaven te bereiken. Floris is aan een sterke periode bezig en het is slechts een kwestie van tijd dat hij de 2000 grens doorbreekt en verder doorgroeit! De eerste 4 borden scoorde hiermee 3,5 uit 4, wat natuurlijk de basis was voor de eindoverwinning. In de opstelling waren Kevin, Harold en Peter naar de onderste 4 borden verhuisd met de opdracht om daar de punten te pakken. Dat pakte maar gedeeltelijk goed uit. Kevin wist een klein voordeeltje tenslotte te converteren in een vol punt. Gedegen spel was daar de grondslag van en minder fouten maken dan je tegenstander. Een lekkere overwinning tegen een tegenstander van hetzelfde ratingniveau. Helaas is Harold van Dijk momenteel de (schaak)draad kwijt. Seizoenen lang domineerde hij met topscores en was hij een “zekerheidje” voor het volle punt. Nu ging het al in de opening mis door een verkeerde keuze vlak voor de start van de partij. Echter ben ik er van overtuigd dat hij zijn rug zal rechten en hard zal toeslaan in de rest van het seizoen. Naast Harold nam Lucas, zijn leerling plaats. Lucas maakte ook fouten in de opening en speelde juist iets, wat in de voorbereiding was aangegeven om beslist niet te doen. Kortsluiting of rebellie? Beide heren kunnen wat zelfonderzoek gaan doen, want zij bleken aan het eind van de middag de enigen met een nederlaag aan hun broek. Peter Glissenaar had aan bord 8 blijkbaar geen kind aan invalster Winifred Paulis, de 2edame bij De Stukkenjagars deze middag. Winifred speelde een gambiet, maar reageerde op de 6ezet al onnauwkeurig. Dat gaf hem de gelegenheid om de compensatie voor de pion te niet te doen. De rest van de middag was het opletten op tactische grapjes, maar de stelling was en bleef gewonnen. Ook een dubbel kwaliteitsoffer kon de opmars van 2 damevleugelpionnen niet stoppen. Met 2 zwarte pionnen op a2 en b2 gaf wit op.

Een krachtig herstel tegen een van de titelfavorieten. De volgende ronde in november een thuiswedstrijd tegen Dubbelschaak.

Peter Glissenaar

De Stukkenjagers 2 Krimpen aan den IJssel
Berg van den, B. (Bram) 2181 Casteleijn , D.J. (Diederick) 2023 0 – 1
Jong-Muhren de, B. (Bianca) 2273 Pols , W. (Wiggert) 2145 0 – 1
Huibers , P. (Peter) 2040 Pols , A.A. (Arne) 2017 0 – 1
Moor de, E.A.J. (Eric) 2090 Doolaard , F.P. (Floris) 1898 ½ – ½
Clijsen , M.C. (Mark) 2160 Nguyen , K. (Kevin) 2153 0 – 1
Roon van, S.W.M.Q. (Sjoerd) 2059 Dijk van, H. (Harold) 2233 1 – 0
Haast , K.M.C. (Koen) 2088 Nguyen , L.D.H. (Lucas) 1837 1 – 0
Paulis , W.D. (Winifred) 1935 Glissenaar , P. (Peter) 2104 0 – 1

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *