VOORSCHOTEN 1 – K1-KNSB

Krimpen 1 stunt tegen Voorschoten 1

De uitwedstrijd afgelopen zaterdag 23 november is verrassend door Krimpen 1 gewonnen. Na in de vorige ronde op ons broek te hebben gekregen van Vianen/DVP, viel het deze keer wel onze kant op. Voorschoten speelde met 3 invallers maar behield de betere teamrating, zodat we bij de start van de wedstrijd zeker niet favoriet waren. Ook Krimpen kende een invaller want Diederick Casteleijn speelde een toernooi op het zonnige Malta. Michel Besseling nam zijn plaats in en deed dat zeer verdienstelijk. Maar terug naar de start van de wedstrijd. Tijdens de opening werd er meegedeeld dat er geen bemanning van de bar was, maar dat men ervoor zou zorgen dat de gasten een consumptie zouden krijgen. Die hebben we niet gezien, toch wel een smetje. Wat ben ik blij dat we als SV Krimpen een veel betere voorziening hebben.  Rini Kuijf was snel klaar met zijn partij en al vroeg werd tot remise besloten. Vlak daarna kwam Krimpen op voorsprong door een sterke overwinning van Harold van Dijk. Aan bord 2 overspeelde hij de witspeler, die zichtbaar teleurgesteld moest opgeven. Zeer sterk gespeeld door Harold en dat geeft weer het nodige vertrouwen voor de komende rondes. Helaas zorgde uw verslaggever voor de gelijkmaker. Aan bord 1 dacht ik na dameruil met een gelijke stand uit de opening te komen. Maar de sterkste speler van Voorschoten had dit beter gezien. Met sterk positioneel spel kwam mijn damevleugel onder druk te staan. Zelfs het opgeven van een pion voor meer activiteit was kansloos. Vakkundig werd ik naar de nederlaag gespeeld. Inmiddels had Arne wat meer druk in een nagenoeg gelijke stelling. Hij hield zijn sterke tegenstander Midas Ratsma onder controle en bereikte moeiteloos de remisehaven. Vanaf dat moment hing een 5-5 gelijkspel in de lucht. Even werd het dreigend doordat Floris niet het juiste plan vond in een iets betere stelling. Hij verloor een pion en zijn positie was ook niet al te best. Wiggert leek al een gewonnen stelling opgebouwd te hebben. Hij kon van de stelling genieten, want zijn tegenstander had geen praktische kansen meer. Met 2 pluspionnen was het uitmaken van de partij geen probleem meer. Helaas moest Kevin zijn derde nederlaag op rij incasseren. Hij moet wat werken aan zijn openingen want daar gaat het al mis; waarna hij dan voor een moeilijke taak staat om er nog wat van te maken.  Ben ervan overtuigd dat hij dit de volgende ronde gaat rechtzetten!  In tussen had Frans Cuijpers tegen Rosa Ratsma een voordelige stelling opgebouwd. Wat kan Frans zich toch goed concentreren, een voorbeeld voor alle Krimpenaren. Geen wilde acties als snel het stuk terugslaan, altijd even rustig kijken of er geen betere zet is. Dat maakt zij spel nauwkeurig en moeilijk te bestrijden. Ook Rosa ondervond dat en kon niet veel anders uitrichten dan een wanhoop aanval op de koning. Maar ook nu bleef Frans rustig en met een nauwkeurige paardmanoevre werd de actie opgevangen. De partij was direct over na een paardvork waarbij de dame haar dame verloor. Marcel Glissenaar stond naar eigen zeggen de gehele partij iets beter. In een afwikkeling miste hij nog de kans om over te schakelen naar een voordelig eindspel, waarna zijn tegenstander met een torenoffer eeuwig schaak kon afdwingen. Tussenstand 4,5-3,5 in Krimpens voordeel. Met alleen Michel Besseling en Floris Doolaard in de strijd leek het uit te draaien op een gelijkspel. Michel kon net geen winstkansen creëren en moest zijn goed gespeelde partij met remise af te sluiten. Dat was wel de remise die de 5-5 binnenbracht. Er was toen weer hoop op een overwinning, want Floris had zich teruggevochten uit zijn slechte stand naar een toreneindspel met 1 pion minder. Steeds dichter bij kwam de remise en dus de overwinning van het team. Plotseling verraste Floris zijn tegenstander met een remise claim: 3 maal dezelfde stelling. Hij deed dit volgens de regels. Noteerde zijn volgende zet, voerde die niet op het bord uit maar kondigde aan dat hij die zet ging spelen en dat daarna 3 keer dezelfde stelling zou ontstaan met dezelfde speler aan zet. Om volledig te zijn dient vermeld te worden dat de stelling ook 3 keer dezelfde mogelijkheden dient te hebben. Bijvoorbeeld kan een speler de eerste keer, dat de stelling ontstaat, het recht hebben om te rokeren en dat dit niet meer het geval is de 2e en 3e keer dat de stelling ontstaat. In dat geval dient de remiseclaim afgewezen te worden. Nadat de scheidsrechter de claim had gecontroleerd, werd de remise toegekend. De eerste overwinning van het seizoen was binnen. Volgende ronde thuis tegen wellicht het sterkste team uit onze poule en een van de koplopers, Zuid Limburg.

Peter Glissenaar

VOORSCHOTEN 1KRIMPEN 1
Osch van, M. (Mees)2327Glissenaar, P. (Peter)2066z-w1 – 0
Lentjes, N. (Noud)2286Dijk van, H. (Harold)2266w-z0 – 1
Ratsma, R.J. (Rosa)2280Cuijpers, F.A. (Frans)2423z-w0 – 1
Wilschut, P.J. (Peter)2219Kuijf, M.N. (Rini)2364w-z½ – ½
Ratsma, M.B. (Midas)2247Pols, A.A. (Arne)2171z-w½ – ½
Damen, J.M. (Jip)2196Nguyen, K. (Kevin)2145w-z1 – 0
Driessen, M.J. (Marcus)2069Pols, W. (Wiggert)2158z-w0 – 1
Jongste, D. (David)2031Besseling, M.T. (Michiel)2134w-z½ – ½
Schouten, H. (Henk)2096Glissenaar, M.B. (Marcel)1989z-w½ – ½
Kempen van, R.P.D. (Roderick)2032Doolaard, F.P. (Floris)1941w-z½ – ½
Gemiddelde Rating:2178Gemiddelde Rating:21664½-5½

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *